Windows Tanımlanamayan Ağ Bağlantı İnternet Erişimi Yok | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Windows Tanımlanamayan Ağ Bağlantı İnternet Erişimi Yok

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Windows tanımlanamayan ağ internet erişimi yok çözümü. Windows XP, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 tanımlanamayan ağ bağlantısı hatası ve sınırlı bağlantı için ip ve dns adreslerini manuel yaparak sorunu çözebilirsiniz.

En yaygın kullanım oranına sahip Windows 7 sonrasında Windows XP, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerinde sık sık olmasa da görülen tanımlanamayan ağ bağlantı sorunu, aşağıdaki adımlarla ortadan kaldırılabiliyor. Sınırlı bağlantı hatası için sınırlı bağlantı sorunu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Windows Tanımlanamayan Ağ Bağlantı İnternet Erişimi Yok

Windows  tanımlanamayan ağ bağlantısına neden olan sorunlardan en önemli sebebi, modemde internet bağlantısı varken, bilgisayarda bağlantı olmadığını gösteren simgelerde biri aşağıda yer almaktadır.

Windows 7 tanımlanamayan ağ bağlantı sorunu için çözüm önerisi

Windows 7 tanımlanamayan ağ bağlantısı,tanımlanamayan ağ,tanımlanamayan ağ bağlantısı,internet bağlantı sorunu,bağlantı yaparken hata alıyorum,wifi kablosuz tanımlanamayan ağ bağlantısı nedir

  • Denetim Masası / Ağ ve İnternet / Ağ ve Paylaşım Merkezi / Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir /Ağ Bağlantıları seçeneğine tıklayınız.
  • Yerel Ağ Bağlantısı seçeneğinin üstüne mause ile sağ tıklayıp özellikler bölümüne giriyoruz.

Windows 7 tanımlanamayan ağ bağlantısı

  • Açılan seçeneklerden IPv4′ ün üstüne çift tıklıyoruz veya bir kez tıklayıp özellikler seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Windows 7 tanımlanamayan ağ bağlantı sorunu

  • Aşağıda gördüğünüz gibi ip ve dns adreslerini dolduruyorsunuz. Öneri dns adresi Google dnsleri 8.8.8.8 – 8.8.4.4

Windows 7 tanımlanamayan ağ bağlantı hatası

  • IP adresleri modemden modeme değişmektedir. Airties için ip adresi 192.168.2.2, alt ağ maskesi 255.255.255.0, varsayılan ağ geçidi 192.168.2.1. ZyXel modem için ip adresi 192.168.1.2, alt ağ maskesi 255.255.255.0, varsayılan ağ geçidi 192.168.1.1
  • Eğer sorun devam ediyorsa tanımlanamayan ağ bağlantı seçeneğindeki bu bağlantıyı tanıla veya sorunu tanıla seçeneğini deneyiniz. Unutmadan ip ve dns den sonra modeminizi kapatıp açmayı unutmayınız.

Windows 10 tanımlanamayan ağ bağlantı hatası

Her hangi bir teknoloji sorunu ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Chatsel Premium Video Chatsel.com 6670 Nedir Nasıl İptal Edilir başlıklı makalemizde 14 tl liram gitti, 6670 şikayetleri ve açılan internet popup tıkladım hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir