Son Çıkan Güncel Yazılar

WhatsApp | Android iPhone Kişi Numara Engelleme

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

WhatsApp kişi arama numara engelleme nasıl yapılır? WhatsApp uygulamasında arama reddetme engelleme var mı? 

Android ve iPhone cep telefonlarında arama ve kişi engelleme nasıl yapılır resimli anlatımı inceleyerek yapabilirsiniz. Her hangi bir sorunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

iPhone WhatsApp’da, kişiyi engelleme için iki yol;

 • Telefon rehberinizde kayıtlı olmayan birinden yada kayıtlı istemediğiniz numaradan mesaj almak istemiyorsanız Engelle tuşunu kullanabilirsiniz:

WhatsApp > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellenenler‘e gidip telefon rehberinizden engellenenler listenize kişi eklemek için Yeni Ekle tuşuna dokunabilirsiniz.

WhatsApp | Android iPhone Kişi Numara Engelleme,iphone numara engelleme,android numara engelleme,whatsapp kişi nasıl engellenir,whatsapp numara engelleme,grup kişi arkadaş engelleme kısıtlama,samsung galaxy kişi engelleme,lg sony htc

Bilinmeyen numaradan mesaj almak istemiyorsanız Spam’i rapor et ve engelle seçeneğin olacak. Bu seçenek kullanıcıyı rapor edecek ve senin Engellenenler listene ekleyecek.

  • Kişi engellemesini kaldırmak için yukarıdaki adımları izleyerek Engellenenler listenizi açın, ekranı kişinin soluna kaydırın ve Engelleme‘ye dokunun.

WhatsApp | Android iPhone Kişi Numara Engelleme,iphone numara engelleme,android numara engelleme,whatsapp kişi nasıl engellenir,whatsapp numara engelleme,grup kişi arkadaş engelleme kısıtlama,samsung galaxy kişi engelleme,lg sony htc

 

WhatsApp Android telefondan kişiyi engellemek için:

 1. WhatsApp açın ve Sohbetler ekranına gidin.
 2. Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellenen Kişiler‘e gidin.
  • Engellediğiniz kişilerin hepsi bu ekranda görünür.
 3. Sağ üst köşedeki Engellenen Kişileri Ekle simgesine dokunun.

whatsapp kişi nasıl engellenir,whatsapp numara engelleme,grup kişi arkadaş engelleme kısıtlama,samsung galaxy kişi engelleme,lg sony htc

 

Bilinmeyen numaradan mesaj alırsan, Spam’i rapor et ve engelle seçeneğin olacak. Bu seçenek kullanıcıyı rapor edecek ve senin Engellenenler listene ekleyecek. Eğer sadece kişiyi engelemek istiyorsanız, basitçe Menu Tuşu > Daha fazla > Block‘a dokunun.

Kişi engellemesini kaldırmak istiyorsanız, Engellenen Kişiler ekranından kişinin ismine basılı tutmanız ve Engellemeyi Kaldır‘ı seçmeniz yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Android cihazlar için destek hattı başlıklı makalemizde Android Destek Hattı, android güncelleme sorunu ve Android Market Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar

Reviews

 • WhatsApp Android Telefonda Numara Englleme10
 • WhatsApp iPhone Telefonda Numara Nasıl Engellenır10
 • Android Cihazda WhatsApp Kişi Engelleme9
 • WhatsApp Kişi Numara Engelleme Var Mı9
 • 0
 • 7.6

  Score

  WhatsApp Android iPhone Kişi Numara Engelleme Nasıl Yapılır
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir