Son Çıkan Güncel Yazılar

Twitter Açılmıyor Giriş Sorunu Net Neutrality Engelleme

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Twitter sitesine bugün meydana gelen patlamadan dolayı erişime engellendi. Şuan için Twitter sitesi cep telefonu mobil ve internet sağlayıcıları giriş yapılamamaktadır. Twitter’a şuan için VPN programı ve hizmetleri ile giriş yapılabilmektedir. 

Ankara tren garına giden köprü altında bombalı saldırı sonucu şuan için belirlenen 86 vatandaşın vefat ettiği 186 kişininde yaralandığı haberinin Twitter’da yayınlanmaması gereken içerikler nedeniyle Twitter. com sitesine erişim engellendi.

Twitter erişim engeli Net Neutrality denilen yöntemle kısıtlanmıştır. Net Neutrality nedir diyenler için Twitter sitesine giriş sayısını azaltmak için uygulanan kota. Örnek Twitter sitesine aynı anda bir adresten 500 kişi bağlanırken bu sayıyı kısarak ya erişim yapılamıyor yada çok ama çok yavaş açılmasına neden oluyor. Bir nevi kasma yöntemi.

Twitter yasağı ile ilgili henüz bir mahkeme kararı bulunmamaktadır. TİB ve BTK’dan heniz bir açıklama gelmedi. Ölenlere Allah’tan rahmet dileriz.

Twitter sitesine cep telefonundan ve bilgisayardan girilemiyor bu web sayfası kullanılamıyor hatası uyarısı geliyor.Twitter yasaklandı mı neden açılmıyor sorun nedir

Bir önceki yazımız olan Chatsel Premium Video Chatsel.com 6670 Nedir Nasıl İptal Edilir başlıklı makalemizde 14 tl liram gitti, 6670 şikayetleri ve açılan internet popup tıkladım hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir