Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Türksat 4A Uydu Kanal Frekans Ayarlar Kurulumu Nasıl Yapılır

Türksat 4A geçiş yapıldı televizyon ve radyo yayınlarının kanal frekans listesi değişiklikleri yayınlandı. Türksat 4A 2014 Kanal Listesi

Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır,Türksat 4A Uydu Listesi 2014 indir,Türksat 4A Kanal Ayarları Nasıl Yapılır,Kanal Ayarı,Türksat Çanak Yönü

Beklenen Türksat uydu değişikliği nihayet yapıldı çoğu kişi kanal yayın değişikliğini benim gibi unuttu ve çanak anteni ve uydu receiver’i kontrol etti acaba çanak mı yerinden  oynadı yoksa kablo sorunu mu var belkide receiver uydu cihazında mı sorun var diyerek kontrol edildi.

Türksat 4a Uydu Frekans Kanal Listesi 2014 buradan erişebilirsiniz tıklayınız.

2014 yılında uzaya gönderilen Türksat 4A haberleşme uydusunun 42° Doğu yörüngesinde sağlayacağı ilave kapasiteyle 2014 yılında uydularımız üzerinden yayınlanan TV ve radyo sayısında ciddi bir artış beklenirken, birçok ulusal TV kanalının HD versiyonlarının da yayın hayatına başlayacağı düşünülüyor.

Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır

Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır

Bununla birlikte, HD yayınlara yer açılabilmesi ve uydu kapasitesinin en verimli şekilde kullanılabilmesi için Türksat 2A ve Türksat 3A haberleşme uydularımızdaki yayın parametrelerinde tekrar düzenleme yapılması ihtiyacı doğdu.

11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır.
Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.
Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° yörüngesinde kullanıcılara daha fazla TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.

Yorumlar

Yorumlar
2 thoughts on “Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır

  1. Mustafa Kemal Erdem

    Turksat 4A uydu frekans ayarları ve kanal bulma ekleme: yukarıda aktarılan adımlar otomatik frekans değeri ile kanalları bulmayı sağlar eğer otomatik yayın arama yapılamadıysa manuel uydu kurulumundan ya da kanal aramadan Turksat 4A frekans değerlerini girip aratabilirsiniz.

    View Comment
    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir