Turkcell T40 Fiyatı Özellikleri-Turkcell T40 Desen Kilidini | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Turkcell T40 Fiyatı Özellikleri

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Turkcell T40 Bir İlk Olacak Mı?

T40,Turkcell’in en yeni telefon modellerinden ve en iddalı model olacağı söyleniyor. ZTE tarafından Çin’de üretilen cihaz , T40 Türkiye’de tasarlandı.

Yani Turkcell, başka bir markanın ürününü almadı. Ürün doğrudan Türkiye için özel olarak üretildi. Üretim belli bir süre sonra da ülkemizde yapılacak.

Turkcell T40 Fiyatı Özellikleri,Turkcell T40 Desen Tuş Kilidini Açma Kaldırma Kırma Hard Reset,Turkcell T40 Fiyatı,Turkcell T40 İnternet Facebook Skype Whatsapp Hotspot Ayarları

Orta seviye donanım

T40 Telefonda Qualcomm’un ARM Cortex A5 tabanlı 1.2 GHz çift çekirdekli işlemcisi bulunuyor. Bu işlemciye Adreno 203 GPU’su, 1 GB RAM, 4 GB dahili hafıza, microSD bellek yuvası, NFC, Wi-Fi, GSM, 4 inç ekran (480×800 piksel), 5 Megapiksel kamera, 1600 mAh pil gibi özellikler eşlik ediyor.

Ortalama tasarım  

Turkcell T40 Cihazın tasarım özellikleri standart çizgilerde yer alıyor. Üstten ve alttan büyük boşlukların bulunduğu telefonda sanal navigasyon tuşları tercih edilmiş. Sony modellerini andıran bu tuşlar yardımı ile cihazın menülerinde gezinip işlem yapabiliyorsunuz. T40’ta yan yüzde bulunan ses açma/kapma tuşları ve üst yüzde bulunan ON/OFF tuşu dışında fiziksel tuş bulunmuyor.

Arayüz özel

Firmanın  serisinin bir üyesi olan T40, önceki modeller gibi özel bir arayüze sahip. Telefonda bu arayüzde Turkcell’e özel bir çok uygulama ve servis bulunuyor. Müzik servislerinden T-Market’e kadar birçok uygulamayı menüden hızlıca kullanabiliyorsunuz. Bu uygulamaları (daha önceki bazı modellerden farklı olarak) kaldırabiliyorsunuz. Bu seçeneğin bulunması iyi olmuş.

Türkiye’ye özel seçenekler

Telefonun arayüzünde bazı küçük dokunuşlar sayesinde Türkiye’ye özel çözümler üretilmiş. Bunlardan biri özel mesaj sesleri. Bunlar arasında Martı, Çay, Bağlama ve Kanun gibi sesler bulunuyor. Ayrıca Türk motifli kapak seçenekleriyle cihazı özelleştirebiliyorsunuz.

Turkcell T40 Fiyatı Özellikleri,Turkcell T40 Desen Tuş Kilidini Açma Kaldırma Kırma Hard Reset,Turkcell T40 Fiyatı,Turkcell T40 İnternet Facebook Skype Whatsapp Hotspot Ayarları

Kamera

Telefonda ana kamera 5 Megapiksel çözünürlüğe sahip. Bu kamera aynı zamanda 864×480 piksel boyutunda video da kayıt edebiliyor. Video kalitesi çok yeterli olmasa da günü kurtarma anlamında işe yarıyor. Fotoğraf kalitesi ise ortalama kabul edilebilir. Ön kamerayada sahip olan telefonda ana kamerada LED flaş özelliği de bulunuyor. Bu sayede eksra aydınlatma yapılabiliyor. Fotoğraf kalitesini ilerleyen sayfalardaki örnek çekimlerde görebilirsiniz.

Pil ömrü

Telefonda 1600 mAh pil kullanılıyor. Bu pille ortalama bir kullanımda 1 gün çalışabiliyorsunuz. Elbette sürekli mobil olur, çok fazla gezer ya da fotoğraf/video çekerseniz bu süre daha da aşağı inebiliyor. Böyle bir telefon için makul bir süre.

Fiyat

T40’ın satış fiyatı 499 TL. Peşin olarak bu fiyata alabildiğiniz gibi kontratlı paketlerle ayda 34 TL’den başlayan fiyatlarla telefona sahip olabiliyorsunuz. Fiyat olarak değerlendirdiğimizde rakamın makul olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyata bu performans normal kabul edilebilir. Kontratlı paketler ise özellikle Turkcell abonelirinin ilgisini çekecektir. Kaynak: Shift Delete

Sonuç

Turkcell T40, tipik bir operatör telefonu. Ancak onu diğerlerinden ayıran özelliği Türkiye için özel üretilmiş olması. Ayrıca kısa bir süre sonra bu telefonun ülkemizde de üretilmeye başlanacağını belirtelim. Ülkemizde üretim dışardan bakıldığında küçük bir adım gibi görünse de Türkiye’de de telefon üretimine başlanması anlamında büyük bir adım olacak.

Teknik özellikler

 • İşlemci: ARM Cortex A5 tabanlı Qualcomm 8225 1.2 GHz Çift Çekirdek
 • Dahili Hafıza: 4 GB
 • GPU: Adreno 203
 • Ekran: 4.0″ WVGA (480×800) LCD IPS 256K
 • Kamera: 5 MP Flash Arka-0.3 MP Ön Kamera,
 • Ana kamerada 864×480 piksel video kayıt özelliği
 • Kamera Özellikleri: Yüz Tanıma Özelliği, Gülümseme Tanıma, HDR, Sıfır Gecikme, Otomatik Sahne Tanıma
 • Ses Özellikleri: HDOn, Gürültü Engelleme, Surround Ses
 • Pil: 1600 mAh (Yaklaşık 240 saat bekleme, 480 dakika konuşma)
 • RAM: 1 GB
 • Ek özellik: Turkcell Arayüz, NFC, Wi-Fi,
 • İşletim Sistemi: Android 4.1.2 (Jelly Bean)
 • Boyutlar: 126mm x 64.8 mm x 10.85 mm
 • Ağırlık: 135 gram
 • Fiyat: 499 TL (KDV dahil)

Bir önceki yazımız olan Turkcell internet Ayarları APN MMS 4.5G Ayarı başlıklı makalemizde 4.5G, 4.5G internet Ayarları ve apn mms ayarı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
5 thoughts on “Turkcell T40 Fiyatı Özellikleri

 1. yldrmo

  T 40 telefonun en önemli eksikliği cihazı tümüyle sessiz mod a alsanız bile açılış logo müziğinin kısılması veya kapatılmasına kumanda edememeniz.

  Bu durum sessilik gereken ortamlarda cihazın kullanımını olumsuz etkiliyor.

  View Comment
  Reply
 2. elvan

  daha yeni aldım 2 hafta oldu. kamera ayarları yetersiz . ön kamerası bozuk gittiğim turkcell bayileri bile anlamadı. teknık servıse gönderelim isterseniz dediler . Bu nasıl iştir?

  View Comment
  Reply
 3. fatih

  harbiden adamlar mal mıder nedir başlangıç müziği iptal olmuyor ve sürekli en yüksek seste açılıyor sinir oldum telefonu parçalayacağım o derece yani.

  View Comment
  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir