Superonline E-Posta Kurulumu Mail Ayarları | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Superonline E-Posta Kurulumu Mail Ayarları

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Superonline E-Posta Kurulumu Android ve Mail Ayarları Nasıl Yapılır

ve mobil cihazlarda mail kurulum ayarları nasıl yapılır? Aşağıda yer alan 4SiPhone 5SiPhone 6iPhone 6 Edge ve Android cep telefonlarında Superonline E-Posta kurulumu kontrol ederek ayarları yapabilirsiniz. Kurulumda bir hata aldığınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-posta sistemlerimizin ve arayüzümüzün yenilenmesi sonucu e-posta hesabınızın Spam Filtre Hassasiyeti  “ORTA” seviye olarak belirlenmiştir. İsterseniz, e-posta girişlerinizde spam filtre hassasiyetinizi istediğiniz seviyeye göre tekrar ayarlayabilirsiniz.

Turkcell Superonline Spam Filtresi nasıl çalışır, nasıl aktif hale getirebilirim?

Bu bölümde Spam filtresini tercihinize göre ayarlayarak spam olduğundan şüphelenilen mesajların SPAM klasörüne düşmesini sağlayabilirsiniz.

Aşağıda görünen tabloya,  http://eposta.Superonline.com adresinden adınız ve şifreniz ile giriş yaparak basit arayüzü seçtiyseniz ayarlar menüsünden Spam flitresine tıklayarak, gelişmiş arayüzü seçtiyseniz ayarlar klasörü altındaki e-posta tercihleri menüsünden spam filtresine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Daha sonra ilgili tablodan, Filtre hassasiyeti altında, dilediğiniz kademelerden birini seçerek “Spam Filtresini Kaydet” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Superonline Kara Liste: Mesajlarını almak istemediğiniz göndericilerin adreslerini kara listeye ekleyerek Spam klasörüne düşmelerini sağlayabilirsiniz.

Mesajlarını almak istemediğiniz göndericilerin adreslerini kara listeye ekleyerek Spam klasörüne düşmelerini sağlayabilirsiniz. Listeye 100 adres ekleyebilirsiniz.

Superonline Ak Liste: Bu listedeki adreslerden gelen mesajlar hiçbir zaman Spam klasörüne düşmez.

Turkcell Superonline Ak Liste-Kara Liste nasıl ulaşabilirim?

http://eposta.Superonline.com adresinden adınız ve şifreniz ile giriş yaparak Basit arayüzü seçtiyseniz Ayarlar menüsünden Ak Liste veya Kara Liste’ye tıklayarak, Gelişmiş Arayüzü seçtiyseniz Ayarlar klasörü altındaki E-posta tercihleri menüsünden Ak Liste veya Kara Liste’ye tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Turkcell Superonline e-posta sunucu isimleri nelerdir?

Erişiminizi Turkcell Superonline ile yapıyor ve Turkcell Superonline.com uzantılı e-posta adresi kullanıyorsanız;

Gelen Sunucu (POP3-Incoming): mail.Superonline.com. Giden Sunucu (SMTP-Outgoing): smtp.Superonline.com

Superonline E-Posta Kurulumu Mail Ayarları,android cep telefonda e-posta ayarları,iphone superonline mail ayarları nasıl yapılır? mail şifre sıfırlama alma

Erişiminizi farklı bir servis sağlayıcıdan yapıyor ve Turkcell Superonline.com uzantılı e-posta adresi kullanıyorsanız;

Gelen Sunucu (POP3-Incoming): mail.Superonline.com. Giden Sunucu (SMTP-Outgoing): smtpauth.Superonline.com

E-posta adresinizin uzantısı Turkcell Superonline yerine alanad.com uzantılı ise ;

Gelen Sunucu (POP3-Incoming): cmail.Superonline.com. Giden Sunucu (SMTP-Outgoing): csmtp.Superonline.com

Erişiminizi farklı bir servis sağlayıcıdan yapıyor ve e-posta adresiniz Turkcell Superonline.com uzantılı yerine (alanadi.com kullanıyorsanız ) alanadi.com uzantılı ise e-posta  için;

Gelen Sunucu (POP3-Incoming): cmail.Superonline.com

Giden Sunucu (SMTP-Outgoing): csmtpauth.Superonline.com

(Gelen posta sunucusu mail.Superonline.com olarak kalacaktır, değiştirmeyin)

Bu sekmede en altta “Giden Posta Sunucusu” kısmında “My server requires Authentication” (Sunucu kimlik doğrulaması gerektirir) işaretli olmalıdır

Bu işaretin hemen yanında bulunan “Ayarlar” (Settings) kısmında “Gelen posta sunucumla aynı ayarları kullan” (Use same settings as my incoming mail server) seçeneği işaretli olmalıdır.

iPhone Cep Telefonlarda E-Posta Kurulum Ayarları

Ayarlar> Mail, Kişiler, Takvimler> Hesap Ekle E-posta sağlayıcınızı seçin. E-posta sağlayıcınızı listede görmüyorsanız Diğer > Mail Hesabı Ekle

Android Cep Telefonlarda Mail Kurulum Ayarları

Ayarlar> Uygulamalar> E-posta> E-posta Kur” ekranında ki “E-posta Adresi” ve “Şifre” kısımlarını dolduruyoruz. “Manual Kurulum” seçeneği ile devam ediniz. E-posta Hesabı Ekle” ekranında “POP3 hesabı”  “POP3 Sunucusu” kısmını mail.sizindomainadresiniz.com şeklinde giriyoruz. “Bağlantı Noktası” değerini ise “110” olarak değiştiriyoruz. “İleri”

Bir önceki yazımız olan iPhone Telefonda Isınma Açılmama Reset Atma Sorunu başlıklı makalemizde iPad, iPhone ve iPhone 4 hakkında bilgiler verilmektedir.