Samsung LG Philips Sony LCD Smart Tv Ayarları-Hangisini Alsam | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Samsung LG Philips Sony LCD Smart Tv Ayarları

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Samsung LG Philips Sony LCD 3D Smart Tv Ekran ve Bağlantı Ayarlarını Değiştirerek Televizyonu Daha Net Görüntüye Sahip Olmasını Sağlayabilirsiniz.

DVD ve diğer görüntü aktarımlar için en net ve tam destek ile HD görüntüyü tercih etmeniz önerilir televizyonunuzda bulunana HDMI çıkışını kullanarak daha net görüntü kalitesinden faydalanabilirsiniz.

Alacağınız televizyonda ileriye dönük bazı desteklerin olmasına dikkat ediniz.Örnek olarak bu çıkşlara sahip olup olmadığını kontrol ediniz Component video,HDMI,RGB Scart,4-pin S-Video,RGB olmayan Scart,Composite video girişi özellikle HDMI 2.0 birden fazla HDMI çıkışı ve 400 MHZ ve üzeri olmasına dikkat ediniz.

Uydu ve televizyonuzda HD çözünürlüğü 1080i HD yerine otomatik olmasına dikkat ediniz alınan yayın desteklemiyorsa görüntüyü olumsuz etkiler.

Frame rate çıktısını 24p yapmanız çok hareketli görüntülerde duraklama ya da net vermiyorsa 50 – 60Hz yapabilirsiniz ve zoom özelliği varsa iptal etmeniz önerilir.

Smart Led TV’lerde daha net görüntü almak için özellikle satıcılar kontrast değerini çok yüksek yaparlar yüksek değerde kontrast ayarları görüntünün doğal renklerini net vermemeye neden olacağından bu oran %75 – 85 arası yapabilirsiniz ve arka ışık ayarını’da yüksek yapmamanız önerilir.

Renk sıcaklık ayarları 6500 kelvin tercih edilebilir. Yapacağınız renk ayarları bir birini bastırmamasına özen gösteriniz.

Yüksek renk keskinliği tercih etmeyiniz televizyonda görüntü kenarlarında beyaz ışıklar oluşabilir.

Samsung LG Philips Sony LCD Smart Tv Ayarları,Hangisini Alsam,Smart Televizyon Tercih,Görüntü Ayarları,Çıkış Ayarı,Bağlantı Ayarları,Ekran Görüntü,HDMI,RGB

Samsung LG Philips Sony LCD Smart Tv Ayarları

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir