Samsung ilk Akıllı Saat Galaxy Gear Tanıttı | TEKNOLOJi REHBERi HABERLERi

Samsung ilk Akıllı Saat Galaxy Gear Tanıttı

Konu ile ilgili 0888 233 7373 Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Samsung Akıllı Saat Galaxy Gear

Samsung, Galaxy Note 3 ile birlikte ilk akıllı saat olan Galaxy Gear modelini duyurdu.

Galaxy Gear şu an sadece Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1 Editon modellerine destek sunarken, cihazın kısa süre içerisinde yayınlanacak güncelleme kapsamında Galaxy S 3, Galaxy S4 ve Galaxy Note 2 modellerine’de destek vermesi bekleniyor.

Samsung ilk Ak%C4%B1ll%C4%B1 Saat Galaxy Gear2 Samsung ilk Akıllı Saat Galaxy Gear Tanıttı

 Galaxy Gear Akıllı Saat Özellikleri

1.63-inç büyüklüğünde 320 x 320p çözünürlüklü sahip Super AMOLED ekranın yer aldığı akıllı saatte 1.9MP çözünürlüğe sahip otomatik odaklı, HD video kaydı gerçekleştiren ve makro mod çekimler sunan kamera yetenekleri mevcut. Bunlara ek olarak cihazda mikrofon ve hoparlör de yer almaktadır.

Konu için Teknoloji Hattı 0888 233 7373 Arayarak Yardım Alabilirsiniz

800MHz hızında çalışan Exynos işlemci (detayları henüz açıklanmadı) ve 512MB RAM’den güç alan Galaxy Gear’de 4GB dahili depolamaya yer veriliyor. Özel bir şarj girişine sahip cihazın batarya kapasitesi ise 315mAh. Samsung’un konuşmasına göre söz konusu kapasite tüm gün için yeterli olacak.

Bluetooth 4.0 LE sayesinde bağlantı esnasında düşük güç tüketimi sağlayacak cihazın aynı zamanda bir aksesuar olduğunu da göz önünde bulunduran Samsung bu noktada kullanıcılara 6 farklı renk seçeneği sunuyor.

Akıllı saat, Bluetooth bağlantısı sayesinde destek sunan telefon ve tabletlerle senkronize halinde olacak ve kullanıcıların bu sayede gelen aramalar, metin mesajları, Facebook, Twitter, eposta, ajanda kayıtları, harita servisleri, fotoğraf çekme ve müzik çalar gibi akıllı telefonlarda yer alan birçok detayı eş zamanlı olarak yönetmesini sağlayacak.

Galaxy Gear’de İlk aşamada 70 adet uygulama (Evernote, Path, RunKeeper, MyFitnessPal, TripIt, Line, Vivino, eBay, Pocket, Banjo and Atooma.) ön yüklü olacak.

1.5 metrelik mesafeye kadar telefon ya da tabletin kontrolünü sağlayan akıllı saatin satış işlemine 25 Eylül 149 ülkede başlanacak. Belirlenen fiyat ise 299 dolar.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp iPhone Nasıl Kurulur ve WhatsApp iPhone Ayarları başlıklı makalemizde Bildirimleri onarmak Kişileri WhatsApp'a nasıl eklerim, Hesabımı nasıl silerim ve İfadeleri ve gülen yüzleri nasıl kullanırım hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir