Samsung Galaxy S4 Wifi Bağlantı Sorunu - Galaxy S4 Wifi Sorunu Çözümü | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Samsung Galaxy S4 Wifi Bağlantı Sorunu

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Samsung Galaxy S4 Wifi Bağlantı Sorunu

Samsung Galaxy S4 kullanıcılarından sık sık duyulan şikayetlerden biri de Wifi açık olduğu halde kablosuz bağlantı yapamamaları ya da sürekli kablosuz bağlantı kopmaları olması.

Samsung Galaxy S4 Wifi Bağlantı Sorunu – Galaxy S4 Wifi Sorunu Çözümü

Bu sorunun çeşitli sebepleri olabilir ama ben size başlıca nedenlerini ve çözümlerini aktaracağım.

Samsung Galaxy S4 Wifi Bağlantı Sorunu,Galaxy S4 Kablosuz Wifi Sorunu Çözümü,Samsung Galaxy S4 Wifi Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür,Galaxy S4 Kablosuz Sorunu

1.  Samsung Galaxy S4 Wifi bağlantısını başka modemlerde yapabiliyorsunuz ama kendi modeminizde yada tam tersi’ de olabilir yapamıyorsanız ?

 • Kablosuz bağlantı sorunu olan modemin arayüzüne giriş yapıp (içerisine) kablosuz ayarlardan kanal 6 yada 11 olacak şekilde ayarlayınız
 • şifreleme tipi wpa psk olarak değiştiriyorsunuz eğer olmazsa wep olarak ayarlayınız (wep olursa her şifreyi kabul etmez alfabede f ye kadar karakteri seçebiliyorsunuz örnek A1B1C1D1E1 yada 9876543210)
 • Son işlem modem güvenlik duvarını devre dışı bırakmanız gerekiyor.

2.  Galaxy S4 Wifi bağlantısını denediğinizde bağlanıyor bağlantı sağlanamadı yada bağlantı sonlandırıldı uyarısı varsa?

 • Yukarıdaki nedenler yada girmiş olduğunuz şifre yanlış olabileceği anlamınada gelebilir modem arayüzünden şifrenizi kontrol ediniz
 • Eğer şifreyi siz belirlemedi iseniz modem altında ürün anahtarı yada ürün parolası diye bir yazı bulabilirsiniz.

3.  Galaxy telefonunuzda herhangi bir donanım sorunu yoksa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 • Ayarlar > Bağlantılar > Wifi > Gelişmiş’e dokunup “Uykudayken Wifi‘ yi açık tut” seçeneğini ” Daima ” olarak ayarlıyorsunuz.
 • Telefon etme kısmından *#0011# yazın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buradan menü butonuna tıklayarak Wifi’ yi açın ve ” Wifi power save mode ” kısmı açıksa kapalıya getiriniz.

4.  Kablosuz bağlantınız var ama internet’ e dolaşamıyorsanız sayfa görüntülenmiyor hatası varsa ?

 • Samsung Android cihazınızdan yada modem arayüzünden ” DNS ” tanımlaması yapabilirsiniz. Örnek DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4

Yorumlar

Yorumlar
12 thoughts on “Samsung Galaxy S4 Wifi Bağlantı Sorunu

 1. ismail

  S4 WİFİ bağlantı yavaş sorunu çözüme kavuşmuştur…

  Arkadaşlar bendede internet bağlantısı yavaş olduğundan wifi ağına bağlanamıyor hatası veriyordu. telefonum S4 android 4.3 yüklü. ayarlar/ wifi/ menü tuşu-gelişmiş/ otomatik şebeke geçişi seççili idi. bu seçimi kaldırdım. düzeldi. artık wifi bağlantım. kesilmiyor. Cihaz yazılımı ile bağlantı kalitesi zayıflayınca otomatik olarak 3g bağlantıya geçiyor. bunu yapınca size soruyor bağlantı yavaş geçeyimmi diye hayır diyip bir daha gösterme seçiyorsunuz bitiyor.. Saygılar

  View Comment
  Reply
  1. Mustafa Kemal Erdem

   Samsung Galaxy S4 İnternet Wifi Bağlantı Hatası Sorunu: Merhaba Barış Bey bu sorun android sürüm kaynaklı bir sorun hard reset denediniz mi (verilerin yedeğini alıp) denediniz ve sorun devam ediyorsa sürümü yenilemeniz gerekiyor.

   View Comment
   Reply
  1. Mustafa Kemal Erdem

   Samsung Galaxy S4 Wifi Bağlantı Çekmeme Sinyal Sorunu: Kablosuz bağlantı sinyal ya da bağlanmama sorunu için iki seçenek yapılabilir.
   1- ADSL modem arayüzünden şifreleme tipini değiştiriniz örnek wpa 2 ya da wpa psk yapabilirsiniz sinyal sorunu için kanalı 11 seçip 802.11b/g değiştirip deneyiniz.

   2- Cep telefondan başka ADSL modeme bağlanıp deneyiniz aynı sorun devam ediyorsa telefonu ya fabrika ayarlarına çeviriniz ya da hard reset yapınız.

   View Comment
   Reply
 2. Buse

  Benimde wifi gözükmüyo gözükse bile kapsama alanı dışında yazıyo telefonu sıfırlıyorum bağlanıyo ama 10 dakika sonra yine aynısı oluyo lütfen yardım edin

  View Comment
  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir