LG Smart TV Kablosuz Internet Bağlantı Ayarları ve Video Donma Sorunu | TEKNOLOJi REHBERi

LG Smart TV Kablosuz Internet Bağlantı Ayarları ve Video Donma Sorunu

LG Smart LCD TV Kablosuz Kablolu Internet Bağlantılarında Video Donma Bağlantı Sorunu ve Smart TV Kurulumu Ayarları

LG Smart Televizyonunuzdan internet bağlantı ayarlarını yapamıyorsanız nedenleri aşağıda yer almaktadır çözümüde.

Network>Network Connection>Start Connection>Ağ isimleri>Çıkan ağ isiminizin üstüne tıklayıp kablosuz ağ şifrenizi girip bağlantı yapabilirsiniz. Ağ>Ağ Ayarları>Başlat Aramayı

Teknoloji Sorunlarınız için 0888 233 7373 Arayarak Çözüme Ulaşabilirsiniz

Samsung LG Smart TV Internet Bağlantı Ayarları Bağlantı Sorunu Neden ve Çözümleri

 • Eğer bağlantı var ama internet erişiminiz bulunmuyorsa ışıklarda sorun yoksa bağlantı yaptığınız cihaza DNS tanımlayınız.
 • Kablosuz bağlantı denerken bağlantı yapılamadı uyarısı alıyorsanız.(Modem içerisinden yani arayüzünden kablosuz kanalı 11 ya da 6 yapınız şifreleme tipini WPA-PSK yapınız ve ağ adınızı değiştiriniz)
 • Kablosuz bağlantıda kullandığınız ağ adı ve şifresinde Türkçe karakter olmaması gerekiyor.(Örnek ü,ı ve ğ gibi)
 • Internet sağlayıcı kaynaklı donma sorunu olabilir. Çözümü internet sağlayıcınızı arayıp kayıt bırakınız o an müşteri temsilcisi sorunu anlayamayabilir yinede kayıt bırakınız
 • Video donma ve hız sorunu port kaynaklı olabilir internet hizmetini nereden alıyorsanız örnek TTnet arayarak port değişikliği talep edebilirsiniz.
 • Film izlerken donma oluşturuyorsa başka internet tarayıcısını kullanmayı deneyiniz. Örnek Chrome,Internet Explorer,Molzilla,Yandex ve Opera gibi.
 • Sorun tarayıcı kaynaklıysa tarayıcınızın geçmişini siliniz son geçmiş bilgisi tümü olarak seçiniz artı tarayıcınızı sıfırlayınız.
 • Modem kaynaklı durumlarda çok fazla modem açık kalmasından ya da bazı modemler erken ısınma yapabiliyor modemi kapatıp birkaç sn bekleyip açıp kontrol ediniz.
 • Kablosuz şekilde internet bağlantınız varsa kablolu deneyiniz. Kablolu daha hızlı veri aktarıldığından biraz daha verim alabilirsiniz.
 • Seyrettiğiniz film ve videoların kalitesini düşürünüz. Örnek HD ise 360 yapınız bazen hız ve izleme kişi sayısı fazla olduğundan olabilir.
 • Film ve video izlediğiniz site önemli aşırı sayıda kişi izliyorsa sunucu kaldırmayabilir farklı sitelerden de deneyiniz.
 • Donma sorunu belli saatlerde oluyorsa bulunduğunuz yerde yeterli alt yapı olmadığından çok sayıda internet kullanan varsa hızınızda düşüş oluyor.

 

1.13 LG Smart TV Kablosuz Internet Bağlantı Ayarları ve Video Donma Sorunu

LG Smart TV Kablosuz Internet Bağlantı Ayarları ve Sorunu

1.32 LG Smart TV Kablosuz Internet Bağlantı Ayarları ve Video Donma Sorunu

Smart Televizyonunda Kablosuz Bağlantı Sorunu Yaşıyorum

1.42 1024x630 LG Smart TV Kablosuz Internet Bağlantı Ayarları ve Video Donma Sorunu

Smart TV Kablolu Wifi Bağlantı Ayarları Nasıl Kurulur

Bir önceki yazımız olan Görme Engelliler için Samsung Galaxy Core Advance başlıklı makalemizde Görme Engelliler için Samsung Galaxy Core Advance, Samsung Galaxy Core Advance Fiyatı Ne Kadar ve Samsung Galaxy Core Advance Özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu için Teknoloji Hattı 0888 233 7373 Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Etiketler: , , , , , ,

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*