iPhone TTNet Superonline Gmail Kurulumu Ayarları | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

iPhone TTNet Superonline Gmail Kurulumu Ayarları

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

iPhone Cep Telefonlarda TTNet Superonline Gmail Hotmail Kurulumu ve Ayarları

Apple iPhone cihazlarda mail kurulumu nasıl yapılır? E-Posta kurulumundan sonra mail ayarları nasıl yapılır?

Aşağıdaki adımlar ile gelinen bölümlerde istenen bilgileri yazıp aktardığım sıralamayı takip etmeniz yeterli. Her hangi bir sorunda destek hattından yardım alabilirsiniz.

Ayarlar> Mail, Kişiler, Takvimler> Hesap Ekle> Diğer> E-postalar> Mail Hesabı Ekle> Yeni Hesap> Sonraki> POP> Gelen Posta Sunucusu> Giden Posta Sunucusu> Kaydet

“Settings -> Mail -> Add Account” düğmelerini tıklayarak karşınıza çıkan seçeneklerden GMail’i seçmek ve ardından Adınızın, Mail Adresiniz ve Şifrenizin istendiği alanları doldurmaktır.

Lakin iş POP3 veya IMAP ayarı yapmaya geldiğinde işlemler bu kadar kısa ve kolay olmamaktadır. iPhone ile TTNet, Tellcom, Superonline gibi Internet Servis Sağlayıcıların sağladığı posta hesaplarını kullanmak isteyenlerin aşağıdaki adımları izlemesi gerekmektedir.

Ben aslında iPhone’umda sadece (farklı bir ayarla) GMail hesabımı kullanıyorum. Fakat iPhone’daki POP3 ayarını adım adım anlatabilmek için, ADSL hizmetini aldığım Tellcom‘un abonelerine sağladığı mail adresini kullanarak yeni bir hesap daha tanımladım. Hesabı tanımlarken de Tellcom’un sitesindeki Outlook Express Ayarları dokümanından faydalandım. Benzer şekilde siz de kendi şirketinizin veya Servis Sağlayıcınızın verdiği e-mail’in konfigürasyonunu yapabilirsiniz.

iPhone cep telefona hangi mail hesabını kuracaksanız onu seçip devam ediyorsunuz. Aradığınız listede yoksa diğer seçeneği ile devam ediniz.

 

iPhone TTNet Superonline Gmail Kurulumu Ayarları,iphone gmail kurulumu,apple iphone gmail ayarları,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6,hotmail kurulumu nasıl yapılır

 

Not: Aşağıdaki işlemlere geçmeden evvel cihazınızın Internete bağlı olduğundan emin olunuz ve uzun süren işlemler sırasında cihazınızın uyku moduna (Lock) geçmemesi ilk başta “Settings -> General -> Auto Lock” ayarını “Never” ‘a çekin. Hesabınızı tanımladıktan sonra eski ayarına çekebilirsiniz.

İlk olarak sırasıyla, “Settings” altındaki “Mail” ekranına geçip “Add Account” düğmesine ve ardından açılacak ekranda yer alan en alttaki “Other” seçeneğine tıklayınız.

Bu sefer karşınıza çıkan ekranda ise üstteki POP3 seçeneğini işaretliyeniz. Sonra sırasıyla ekrandaki alanları aşağıdaki örnekteki gibi doldurunuz.

 

iPhone TTNet Superonline Gmail Kurulumu Ayarları,iphone gmail kurulumu,apple iphone gmail ayarları,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6,hotmail kurulumu nasıl yapılır

 

Name : Adınız Soyadınız

Adress : Mail adresiniz, xyz@abc.com formatında

Description : Otomatik olarak mail adresiniz atanıyor, bir değer girmenize gerek yok

Incoming Mail Server

Host Name : Posta sunucunuzun POP3 adresi. Genelde pop3.abc.com formatında olur. Servis Sağlayıcınıza sorunuz.

User Name : Kullanıcı adı. Genelde mail adresiniz olur, bazen mail adresinin “@” işaretine kadar olan kısmı kullanılır. Servis Sağlayıcınıza sorunuz.

Password : Şifreniz

Outgoin Mail Server (SMTP)

Host Name : Posta sunucunuzun SMTP adresi. Genelde smtp.abc.com formatında olur. Servis Sağlayıcınıza sorunuz.

User Name : Kullanıcı adı. Genelde yukarıdaki kullanıcı adıyla aynı olur. Servis Sağlayıcınıza sorunuz.

Password : Şifreniz. Genelde yukarıdaki şifre ile aynı olur.

Tüm alanları doldurduktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki “Save” düğmesine basınız.

iPhone TTNet Superonline Gmail Kurulumu Ayarları,iphone gmail kurulumu,apple iphone gmail ayarları,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6,hotmail kurulumu nasıl yapılır

“Save” düğmesine bastıktan sonra yaklaşık 1 dakika kadar bekleyeceksiniz. (Bunun sebebi de iPhone’un POP3 sunucusuna “SSL” üzerinden bağlanmaya çalışması. Verilerin şifrelenerek gönderilip alındığı bu bağlantı türünü çoğu posta sunucusu desteklemiyor iken (en azından ülkemizde) Apple’ın neden bunu standart ayar olarak seçtiği ayrı bir tartışma konusu.)

Ardından karşınıza aşağıdaki gibi “Cannot Connect Using SSL” yazan bir Yes/No menüsü çıkacak. “Yes” seçeneğine tıklayınız ve yaklaşık 3-4 dakika sonra bu sefer de üzerinden “Secure Connection Failed” yazan bir Cancel/Continue menüsü karşınıza çıkacak. “Continue” seçeneğine tıklayınız.

Kısa bir süre sonra hesabınız iPhone üzerinde yaratılmış olacak ve Mail Ayarları ekranında aşağıdaki gibi gözükecek ve kullanıma hazır olacak. Fakat hemen kullanmaya başlamadan evvel ufak birkaç ayar yapmanız faydalı olabilir. Bu yüzden Ayar ekranındayken yeni tanımladığınız hesabını seçip ardından gelen ekranın en altındaki “Advanced” düğmesine tıklayınız. (Bu arada “Advanced” altında yer alan, kırmızılar içindeki “Delete Account” seçeneğinin, hesabınızı iPhone üzerinden sildiğini hatırlatmama gerek yok sanırım

Bir önceki yazımız olan iPhone Telefonda Isınma Açılmama Reset Atma Sorunu başlıklı makalemizde iPad, iPhone ve iPhone 4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir