Son Çıkan Güncel Yazılar

iPhone Telefonda Isınma Açılmama Reset Atma Sorunu

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

iPhone telefonda ısınma açılmama reset atma sorunu. iPhone 4,iPhone 4s,iPhone 5,iPhone 5s,iPhone 6,iPhone 6s ve Plus telefonlarda görülen ısınmaya dayalı reset atma ve açılmama sorunu için detaylar aşağıda yer almakta.

iPhone,iPad ve iPod gibi iOS Cihazlarda Aşırı Isınma Açılmama ve Yeniden Başlatma Sorunun Çözümü

Sahte yan sanayi tabiri ile satılan iPhone şarj cihazları telefonunuza ve iOS yüklü cihazlara zarar veriyor. Cihazın sorunlu olduğunu düşünen kullanıcılar servislere kontrol ettirdiklerinde şu kanıya varıyorlar, bataryası değişmesi gerekiyor, anakartı arızalı yada sıvı temas etmiş olabilir. Bunların hiç biri başımıza gelen aynı sorunun çözümü şarj cihazını değiştirmek oldu ve sorunsuz çalışmaya devam etti.

iPhone Telefonda Isınma Açılmama Reset Atma Sorunu

Yan sanayi şarj cihazı kullanılan iPhone,iPad ve iPod gibi cihazlarda görülen ısınma,açılmama ve diğer bazı sorunlar

 • Cihazın aşırı ısınması
 • Donanımsal arızalar ya da yanmalar
 • Şarj olmaması ya da oluyor gibi görünmesi
 • Cihaz reset atması bazen açılıp bazen açılmaması
 • Yan sanayi şarj cihazı kullanımdan kaynaklı ilerleyen zamanda cihaz açılmaması
 • Cihaz ne kadar sorun olursa olsun çalıştığı takdirde orjinal şarj cihazı kullanıldığında sorun ortadan kalkıyor

Yetkili servisten alınan bilgiye göre yan sanayi şarj cihazı kullanılan iPhone telefonun içi açılıp kontrol edildiğinde, U2IC yongasının yandığı görülmüş. Yanmanın sonuç’unda telefon sürekli olarak tam güçte çalışıyor ve telefon daha fazla ısınarak patlamalara dahi neden oluyor.

iPhone cep telefonunuz açılmıyorsa, şarj cihazını bağlayıp şarj edip etmediğini kontrol ediniz. Eğer şarj oluyorsa, Güç tuşuna (açma kapama tuşu) ve Menü tuşuna (aşağıda orta tuş) basılı tutunuz. Açılmazsa tuşları bırakıp tekrar deneyiniz. Yaklaşık 1-2 dakika tuşlara basılı tutunuz.

Bir önceki yazımız olan Apple iPhone 5 5C 4S iPad 2 Mini iPod iOS 8 Beta 2 indir başlıklı makalemizde Apple iPhone, Apple iPhone 5 5C 4S iPad 2 Mini iPod iOS 8 Beta 2 indir ve ATT hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
One thought on “iPhone Telefonda Isınma Açılmama Reset Atma Sorunu

 1. Turgay

  Bende iPhone de var alalı 2 ay oldu iOS 10 yükledim ısınma başladı garantisi var 2 tane servis bıraktım genpa da batarya sorun yok dediler ama aynı sorun var internete girdiğm sıcaklık oluyor acaba iOS 9da aynısı yapar

  View Comment
  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir