İphone Numara Engelleme-2016 | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

İphone Numara Engelleme

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

İphone Numara Engelleme Mesaj SMS Engelleme Nasıl Yapılır 2016

İphone Numara Engelleme, İphone Sms Engelleme Kara Liste, İphone Sms Engelleme Kara Liste Ayarları Programı, İphone Numara Engelleme Ayarları, İphone Numara Engelleme Nasıl Yapılır, İphone Numara Engelleme Nedir, İphone Numara Engelleme Resimli Anlatım, Turkcell İphone Numara Engelleme

iPhone iOS yeni sürüm güncellemeleri ile numara engelleme artık telefon içerisinden daha rahat yapılmaktadır. Her hangi bir uygulama program olmadan tüm numaraları engelleyebilir isterseniz tek numarayı da engeleyebilirsiniz.

Ayarlar>Telefon>Daha Fazlası>Kara Liste>Listeden Reddet yada Kara Liste Numarası Bunun aslında tek bir nedeni var; o da Apple’ın iOS uygulama geliştiricilere koyduğu kısıtlar. App Store’a uygulama geliştirenler, cihazın (iPhone veya iPad)  Sistem Ayarları, Telefon veya SMS gibi bir çok uygulamasına veya kısmına erişemiyor. Durum böyle olunca çoğu kullanıcının beklediği BlackList uygulamaları App Store’da yer alamıyor.

Ancak Apple’ın uygulama geliştiricilerin Adres Defteri’ne (Kişiler) erişimine imkan vermesi nedeniyle böyle yarım yamalak BlackList uygulamaları geliştirilebiliyor. Fakat bu sayede de iOS tabanlı cihazlar daha güvenli hale geliyor. Bir cihazın kritik özellikleri uygulama geliştiricilere ne kadar çok açılırsa, açılan bu özelliklerin suistimal edilmesi o kadar artıyor.

Cihazınıza jailbreak (yazılımlarla)yaparsanız, Apple’in limit ve kontrol’lerini aşma şansınız olduğu için App Store haricindeki uygulamaları da yükleme imkanınız olur. Dolayısıyla esas beklendiği gibi çalışan iBlackList ismindeki numara engelleme uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İphone Apple İOS Yazılım Güncelleme başlıklı makalemizde Download, ios kurulumu ve iPad hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir