Konu için 0888 233 7373 Teknoloji Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

iPhone Numara Engelleme iPhone Sms Engelleme Kara Liste

Ayarlar>Telefon>Daha Fazlası>Kara Liste>Listeden Reddet yada Kara Liste Numarası

Bunun aslında tek bir nedeni var; o da Apple’ın iOS uygulama geliştiricilere koyduğu kısıtlar. App Store’a uygulama geliştirenler,cihazın (iPhone veya iPad)  Sistem Ayarları,

Telefon veya SMS gibi bir çok uygulamasına veya kısmına erişemiyor. Durum böyle olunca çoğu kullanıcının beklediği BlackList uygulamaları App Store’da yer alamıyor.

Ancak Apple’ın uygulama geliştiricilerin Adres Defteri’ne (Kişiler) erişimine imkan vermesi nedeniyle böyle yarım yamalak BlackList uygulamaları geliştirilebiliyor. Fakat bu sayede de iOS tabanlı cihazlar daha güvenli hale geliyor. Bir cihazın kritik özellikleri uygulama geliştiricilere ne kadar çok açılırsa, açılan bu özelliklerin suistimal edilmesi o kadar artıyor.

Cihazınıza jailbreak (yazılımlarla)yaparsanız, Apple’in limit ve kontrol’lerini aşma şansınız olduğu için App Store haricindeki uygulamaları da yükleme imkanınız olur. Dolayısıyla esas beklendiği gibi çalışan iBlackList ismindeki numara engelleme uygulamasını kullanabilirsiniz.kaynak: iphoneturkey.biz

Bir önceki yazımız olan İphone Numara ve Sms Engelleme Uygulaması başlıklı makalemizde Avea , ve İphone Numara ve Sms Engelleme Uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Teknoloji Sorunları için 0888 233 7373 Arayarak Yardım Alabilirsiniz