iOS 9 iPhone Wifi ve Hücresel Veri Sorunu | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

iOS 9 iPhone Wifi ve Hücresel Veri Sorunu

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Apple, iOS 9 sürümünün getirdiği yeniliklerinden biri ile sorun yaşayabilir. İnternet bağlantısını Wi-Fi ile yapan kullanıcılar bağlantı noktasından uzaklaştığında yada çekim seviyesi çok az olan durumlarda iOS 9 otomatik Hücresel veri bağlantısını açabiliyor. Yani mobil operatör Avea, Turkcell ve Vodafone kullanıcıları internet hizmetini bilmeden kullanabilirler.

iOS 9 otomatik Hücresel Veri bağlantısı sorunu için şimdilik öneri: Ayarlar> Hücresel> Wi-Fi Yardımı seçeneğini kapatabilirsiniz. Bunun dışında internet ayarlarına giderek APN yazan kısımda bulunan internet yazısını silmek. Eğer operatör internet hizmetinden yararlanmak istediğinizde ayarları tekrar değiştirebilirsiniz. Bu sorun için Apple büyük ihtimal yeni bir güncelleme yayınlayacak.

Apple iOS 9 iPhone cep telefonlarında kendi kendine hücresel veri operatör internetini açıyor. Wifi bağlantı kopması kablosuz internet bağlantı sorunu çözümü

iPhone internet bağlantısında Hücresel Veri sorunu: Operatör internet bağlantısında bağlantı sorunu yaşayanlar için bir kaç öneri.

Ayarlar> Hücresel> Hücresel Veri ayarını kapatıp tekrar açınız. Sonra 1 dk kadar telefonu Uçak Modu‘na alıp tekrar mod’ u kapatınız. Durum devam ediyorsa fabrika ayarlarına döndürüp deneyiniz. Son yöntem yeniden yazılım güncellemesi.

ios 9,ios 9 wifi kablosuz bağlantı sorunu,wifi ağına bağlanmıyor,wifi internet açılmıyor,kablosuz internet bağlantı hatası,iphone hücresel bağlantı hatası sorunu

iOS iPhone Wifi bağlantı hatası alanlar için öneriAyarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğini yapıp tekrar internet bağlantınızı yapmanız. Sonra ki denemeniz gereken adım ağı unutturmak. Ayarlar> Wi-Fi> bağlantı yaptığınız ağın ismine dokunup Ağı Unut seçeneğini tıklamanız. Sorun devam ediyorsa fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz.

ios 9,ios 9 wifi kablosuz bağlantı sorunu,wifi ağına bağlanmıyor,wifi internet açılmıyor,kablosuz internet bağlantı hatası,iphone hücresel bağlantı hatası sorunu

Bir önceki yazımız olan iPhone Telefonda Isınma Açılmama Reset Atma Sorunu başlıklı makalemizde iPad, iPhone ve iPhone 4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir