Google Yeni Nexus Android 4.4 KitKat Videosu | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Google Yeni Nexus Android 4.4 KitKat Videosu

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Google Yeni Nexus Android 4.4 KitKat

Ekim sonunda yada kasım başlarında Android’in yeni sürümü 4.4 KitKat ile çıkması beklenen Nexus 5’e dair bazı teknik özellikler yazıldı çizildi ancak şu ana kadar herhangi bir görsel sızdırılmadı.

Google’ın Android 4.4 KitKat için yayınladığı video ise bu noktada bizlere bazı ipuçları verebilir.

Alt bölümde yer alan videoda Android 4.4 KitKat için hazırlanan maskotun açılışında bu anı yakalamak isteyen birçok Google çalışanı görüyoruz. Videonun 38. saniyesinde dikkat çeken bir Nexus cihazı ise hemen yanında yer alan Nexus 4’ten tasarım anlamında farklılıklar sunuyor.

İlk dikkat çeken detay Nexus logosunun Yeni Nexus 7’de olduğu gibi yatay konumda olması. Ayrıca yeni Nexus telefonun ekran boyutu itibariyle de Nexus 4’ten daha büyük olduğu net şekilde görülüyor. Nexus 4’ün arka bölümünde cam kullanan Google’ın Yeni Nexus 7 ile birlikte tasarım dilini de bir noktada birleştirmeyi hedefliyor olabilir, zira videoda beliren esrarengiz Nexus cihaz da tıpkı 2013 model Nexus 7’de olduğu gibi mat plastikten oluşuyor. Ayrıca kamera lensinin Nexus 4’ten daha büyük alan kapladığını da belirtelim. Kaynak:  AndroidandMe

Nexus 5’in LG tarafından oluşturulması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Google Android Sürümü Android 4.4 KitKat başlıklı makalemizde Android 2.3, Android 4.4 Güncelleme ve Android 4.4 indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir