Google Android Sürümü Android 4.4 KitKat | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Google Android Sürümü Android 4.4 KitKat

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Android Yeni Sürümü Android 4.4 KitKat

Android’in yeni takım lideri Sundar Pichai, Google+ hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Android işletim sistemi ile ilgili bazı değerlendirmeler yaparken bir sonraki Android versiyonu için de önemli detaylara açıklık getirdi.

Android’in çalıştığı cihaz sayısının halihazırda 1 milyar rakamını geride bıraktığı Pichai tarafından açıklanırken, bir sonraki Android sürümünün ise Android 4.4 KitKat olduğu resmi olarak çıkacağını açıklandı. Pichai ayrıca Android 4.4 KitKat’ın hangi maskotla temsil edileceğini de gösterdi.

Çikolataya ilginiz varsa Kit Kat ismi size hiç de yabancı gelmeyecektir. Google’ın Android’in yeni isim ve logosunda dünyanın önde gelen yiyecek ve içecek markalarından Nestle’nin Kit Kat adlı çikolatasından esinlendiğini görüyoruz. Önceki tüm Android sürümlerinde tatlı isimleri tercih eden Google’ın Android 4.4 KitKat ile geleneği bozmadığını görüyoruz.

Android 4.3’ten 4.4’e geçiş ilk bakışta radikal anlamda değişikliklerin öngörülmeyeci anlamı taşıyabilir, ama Android 4.4 KitKat ile herkesin inanılmaz bir Android deneyimi yaşatmak isteyen Google’ın belki de en önemli yeniliği yeni Android sürümünün düşük donanımlı cihazlarda dahi stabil olarak çalıştırmak olacaktır. Kaynak: andronova.net

Android sürümlerinin listesine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Android 1.5: Cupcake

Android 1.6: Donut

Android 2.0: Eclair

Android 2.2: Froyo

Android 2.3: Gingerbread

Android 3.0: Honeycomb

Android 4.0: Ice Cream Sandwich

Android 4.1: Jelly Bean

Android 4.2: Jelly Bean

Android 4.3: Jelly Bean

Android 4.4: KitKat

Bir önceki yazımız olan Artes Tiny Tabletini Tanıttı başlıklı makalemizde Artes Tiny Tablet, Artes Tiny Tablet 25 Saat Şarj ve Artes Tiny Tablet En Ucuzu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir