Google 21 Nisan 2015 Deep Link Mobil Güncellemesi Nedir | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Google 21 Nisan 2015 Deep Link Mobil Güncellemesi Nedir

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Google 21 Nisan 2015’de Deep Link Mobil Uyumluluk Güncellemesi

Google 21 Nisan 2015 güncellemesi ile neler değişecek, Mobil uyumlu sitelerin trafiğinde yükselme olacak mı? Arama sonuçları nasıl değişecek. Deep Link sorunu için uyumlu mobil tasarım önerileri.

Google 21 Nisan gibi planladığı güncellemeyi geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Nisan güncellemesi mobil ağırlıklı olacağından mobil görünüm ön planda olan sitelerin trafiğinde yükselme olabilecek. Mobil uyumlu olmayan sitelerin mobil trafiği aşağı düşebilecektir. Google artık mobil arama özelliğini’de devreye alacak kişi mobil cihazlardan arama yapıyorsa mobil arama özelliği devrede olacak ve mobil içeriği iyi olan siteler daha iyi sonuçlarda yerini alacak.
Google Deep Link güncelleme ile oluşacak sorunlar: Mobil uyumlu olmayan sitelerin mobil’de aldığı trafik’de düşüş olacak. Google mobil cihazlarda dolaşan kullanıcıların daha rahat hareket etmesi için web sitesi sahiplerine artık mobil görünüm için gereğini yapın demek için yaptığı bir çalışmadır.
Google Webmaster bölümünde sol tarafta yer alan Arama Trafiği alt dizininde bulunan Mobil Kullanılabilirlik test aracından sitenizin mobil görünümünde bulunan sorunlar ile ilgili bilgi ve öneri alabilirsiniz. Sorun kontrolü buradan sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını test etmek için buradan kontrol edebilirsiniz.
Google’ın arama algoritmalarına oluşacak büyük değişiklikler 21 Nisan’dan itibaren başlayacak. Google yaptığı duyuruda mobil ortamda arama yapan kişilerin artık kullanıcı dostu sitelere yönlendireceğini açık bir şekilde duyurdu. Mobil ağırlıklı kullanıcılar bu güncellemeyi çok beğeneceği beklenmektedir.
WordPress alt yapısı kullanan site sahipleri eğer temaları mobil uyumlu değilse WP Mobile Plugin eklentisi ile sitelerini mobil uyumlu hale getirebilirler.
Google 21 Nisan 2015 Deep Link Mobil Güncellemesi Nedir,Google 21 Nisan 2015 Güncellemesi,Google Deep Link Nedir,Google Mobil Uyumluluk Güncellemesi,Siteleri Mobil Uyumlu Hale Getirme

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir