General Mobile 4G Android One İnternet Ayarları | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

General Mobile 4G Android One İnternet Ayarları

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

General Mobile 4G Android One Turkcell Avea Vodafone APN MMS ve İnternet Ayarları Nasıl Yapılır

Android 5.1.1 Lollipop sürümü daha yeni güncellemeye yurt dışında açılmışken Türkiye‘ de ilk Android 5.1.1 sürümü General Mobile 4G Android One‘ de yüklü satışa çıktı. General Mobile 4G ayarları yapılı bir şekilde alınmasına rağmen ayarları silinmiş yada kullanıcı kaynaklı sorundan internet bağlantısı gibi sorunlar oluşabileceğinden General Mobile 4G ile ilgili bazı ayarları şimdiden sizlere aktarmak istedim.

General Mobile 4G Android One İnternet Ayarları: Uygulamalar> Ayarlar> Diğer ya da Mobil Ağlar> Erişim Noktası Adları> Açılan menüde mevcut profili değiştirebilir ya da sol alt köşede bulunan “+” simgesine tıklayarak yeni bir profil oluşturabilirsiniz.

General Mobile 4G Android One İnternet Ayarları,General Mobile 4G Turkcell Avea Vodafone internet Ayarları,3G 4G Kablosuz Wifi internet Ayarları,Hotspot Ayarı

MMS ayarları içinde yine yeni profil oluşturup MMS seçip yapabilirsiniz.

General Mobile 4G Android One İnternet Ayarları,General Mobile 4G Turkcell Avea Vodafone internet Ayarları,3G 4G Kablosuz Wifi internet Ayarları,Hotspot Ayarı

General Mobile 4G İnterneti açmak için “Veri bağlantısı” kutucuğuna

General Mobile 4G Tarayıcı Geçmişini Silme: Tarayıcı> Seçenekler> Geçmiş> Tarama verilerini temizle> Silmek istediğiniz öğelerin kutucuklarını işaretleyerek “Sil”e dokununuz.

General Mobile 4G  Kablosuz Wifi Ayarları: Ayarlar> Kablosuz> Wi-Fi’ı kullanmak için kutucuğu aktif yapınız ve Wi-Fi ağlarını görebilirsiniz. Buradan bağlanmak istediğiniz ağı seçip bağlanabilirsiniz.

General Mobile 4G Hotspot İnternet Paylaşım Ayarları: Ayarlar> İnternet Paylaşımı> Taşınabilir kablosuz ortak erişim noktası> Kablosuz hotspot kurulumu yap seçeneği ile kablosuz ağ ismi şifreleme tipi ve şifrenizi yazıp kaydet yapınız.

General Mobile 4G ve 3G Açma Aktif Etme Ayarları: Ayarlar> Mobil ağlar> Ağ Modu> 3G bağlantısı ya da 4G işaretlemeniz yeterli.

İşletim Türü Android
İşletim Sistemi Android 5.1.1 (Lolipop)
İşlemci Kapasitesi 1,2 GHz Quad Core
RAM Kapasitesi 2 GB RAM
Dahili Hafıza 16 GB
Arttırılabilir Hafıza Var
Ekran Tipi IPS HD
Wi-Fi. 802.11 b/g/n
3G Var
GPS Var
Assisted GPS Yok
NFC Yok
Ekran Çözünürlüğü 1280 x 720 Pixsel
 
Bluetooth Var
Dahili Modem Var
GPRS Var
Şebeke 850/900/1800/1900
EDGE Var
 
Video Kayıt Var
Sesli Video Kayıt Var
Video Oynatma Var
MP3 Çalma Var
TV Özelliği 3G Mobil TV
Radyo Yok
MMS Var
Oyun Var, Yüklenebilir
 
Kamera Çözünürlüğü 13 Megapixel
Dokunmatik Ekran Var
Ekran Renk Çözünürlüğü 16.7 Milyon
 
Çift Hatlı Yok
Boyutlar 140,5 x 69.75 x 9.3 mm
Ağırlık 135 Gr
HandsFree (Eller Serbest) Var
Resimli Telefon Defteri Var
Ses Kayıt Var
Sesli Arama Var
Bas Konuş Yok
Zil Tipi Polifonik , Monofonik , MP3

General Mobile 4G Android One İnternet Ayarları,General Mobile 4G Turkcell Avea Vodafone internet Ayarları,3G 4G Kablosuz Wifi internet Ayarları,Hotspot Ayarı

Bir önceki yazımız olan Android cihazlar için destek hattı başlıklı makalemizde Android Destek Hattı, android güncelleme sorunu ve Android Market Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
7 thoughts on “General Mobile 4G Android One İnternet Ayarları

 1. GM_Android_Duo

  Bu telefonda 2 hattımı da kullanıyorum,Turkcell’den internete bağlanabiliyorum ama telekomdan bağlanamıyorum,yardımcı olursanız sevinirim.

  View Comment
  Reply
   1. GM_Android_Duo

    Denemiştim,herşeyi yapmıştım yine de olmuyordu? Hatta bir avea bayisine gitmiştim;”Bizden kaynaklanmıyor” demişlerdi,bundan sonra da tel.i Telpa’ya yada aldığım yere göndermeden son bir kez başka bir Avea bayisine gittim merkezle ilgili bir sorunmuş,çözdüler:) Bugün 7.0 güncellemesi geldi,yaptım,bu sefer de şebeke simgelerinin üstünde X işareti var,kapatıp açtım,düzelmedi.Şimdi sorun ne acaba? GM 4G Anroid Dual aldık ama hep sıkıntı hep…:)

    View Comment
    Reply
     1. GM_Android_Duo

      İnternetle ilgili sorun kalmadı,turkcell’den de telekom’dan da girebiliyorum.Birkaç gün önce gelen Android 7 güncellemesinden sonra şebeke simgelerinin üstünde ünlem işareti var.HArd Reset nasıl atılıyor,bilgiler sıfırlanıyor mu telefondaki?

      View Comment
     2. Müşteri Hizmetleri Post author

      Android 4G One hard reset nasıl yapılır? Telefon kapalıyken ses açma ve cihazı açma kapama tuşlarına basılı tutunuz. Komut yok yazısı veya yazılar geldiğinde tuşları bırakınız. Gelen seçeneklerden wife data factory reset yazısına ses kısma tuşu ile gelip güç tuşuna bir kez basıp çekiniz. Sonra yes yazısında da aynı şeyi yapınız. Son işlem Reboot seçeneğinde güç tuşuna basıp çekiniz. Tüm veriler silinip cihaz yeniden başlayacaktır.

      View Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir