Galaxy Note 3 Android 5.0 Güncellemesi ile Çıkan Sorunlar | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Galaxy Note 3 Android 5.0 Güncellemesi ile Çıkan Sorunlar

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Samsung Galaxy Note 3 Android 5.0 sürüm güncellemesi sonrası çıkan sorunlar ve çözümleri neler?

Samsung, Galaxy Note 3 cep telefonlarında Android 5.0 güncellemesi sonrası görülen pil süresi sorunu, kamera aksaklıkları sorunu, wifi bağlantı sorunu, mesaj gönderme alma sorunu, Chrome tarayıcı sekme sorunu ve genel performans’da görülen sorunlar içerisinde.

Samsung Galaxy Note 3 Pil Ömrü Sorunu

Bazı telefon marka modellerinde görülen pil veriminin beklenildiğinden az olması. Bazı Samsung Galaxy Note 3 telefonlarda görülen pil sorunu gelen bazı şikayetlerde dile getirildi.

Galaxy Note 3 fabrika ayarlarına çevrilip denenebilir (önemli verileriniz varsda yedeğinizi almanız önerilir) Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla sorun devam ediyorsa tekrar yazılım güncelleme yapılması gerekiyor.

Samsung Galaxy Note 3 Performans veya Gecikme Sorunu

Galaxy Note 3 cihazınızda güncelleme sonrası performans’da gözle görülür bir düşüş varsa bazen güncelleme esnasında oluşan bir sorun bazende önemsiz bir sorun kaynaklı olabiliyor. Çözüm için hard reset atıp denemeniz önerilir.

Bazende yüklediğiniz bazı uygulamalar yeni sürümle uyumsuz çalışabiliyor. Eğer bu uygulamaları tespit edebilirseniz (deneme yanılma) telefondan Ayarlar> Uygulama Yöneticisi gidip söz konusu uygulamaları kaldırma yada uygulamaların önbelleğini temizleyebilirsiniz. Eğer uygulamanın güncel bir sürümü varsa güncellemeniz önerilir.

Samsung Galaxy Note 3 Wi-Fi Bağlantısı ve Bluetooth Sorunları

Galaxy Note 3 yeni güncelleme yapıldıktan sonra Wi-Fi yada Bluetooth’da sorun varsa güncellemeden sonra telefonu kapatıp 1 dk kadar bekleyip açınız yada bataryayı çıkarıp bekletip açınız.

Uçak moduna alıp tekrar bu mod’dan çıkıp deneyeniz. Eğer durum aynıysa fabrika ayarlarına çeviriniz ve farklı wifi ağlarına bağlanmayı deneyiniz. Durum aynı ise yine yazılım atılması gerekiyor.

Samsung Galaxy Note 3 Kamera Çöküyor Sorunu

Kamera sürekli çöküyor ya da garip hareketler sergiliyorsa, Ayarlar> Uygulamalar> kameraya gidip ve önbelleği ve verilerini temizleyiniz

Değilse, app (Ayarlar> Uygulamalar> Tüm Kamera> Verileri Temizle)  Ayrıca kamera uygulaması sürüm numarasına bakmak ve sadece bir sürüm tabanlı sorun olmadığını görebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 3 Mesaj Gönderme ve Alma Sorunu

Sorun genelde servis sağlayıcı yada mesaj merkez numarası girilmediği kaynaklı olabiliyor. Güncelleme sonrası yada hard reset sonrası bazen mesaj merkezi otomatik gelmediğinden manuel yazılması gerekebiliyor.

Samsung Galaxy Note 3 Chrome Sekmelerinde Eksiklik Sorunu

Chrome sekme sorunu için ilk deneme önbelleği temizleme sonra uygulamayı kaldırıp tekrar yükleme. Düğmeye multitasking son uygulamalar yoluyla Chrome sekmeleri geçiş için kullanılan alamıyorsanız, o zaman> Ayarlar> Kapalı> sekmeler ve uygulamalar Birleştirme Chrome gidin. Artık geleneksel olarak-Krom sekmesi geçişi olacak.

Galaxy Note 3 Android 5.0 Güncellemesi ile Çıkan Sorunlar,Kablosuz Wifi Bağlantı Sorunu,Kamera,Pil Batarya Süresi,Performans Donma,Lollipop Görülen Sorunların Çözümü

Bir önceki yazımız olan Android cihazlar için destek hattı başlıklı makalemizde Android Destek Hattı, android güncelleme sorunu ve Android Market Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir