Facebook Profil Resmi Seçenekleri-Facebook Profile Resmi-Profil Silme | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Facebook Profil Resmi Seçenekleri

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

 Facebook Profil Resmi Seçenekleri

Bu yazımızda Facebook profil sorunları ile ilgili genel bilgiler yer almaktadır. Profil sorunları ile ilgili çözüme ulaşamazsanız mesaj atabilirsiniz.

Profil resminiz insanların sizi Facebook’ta tanımasına yardımcı olur. Bir profil resmi eklemek veya geçerli profil resminizi değiştirmek için:
              ” Facebook Profil Resmi Seçenekleri “

Profil resmimi nasıl ekler veya değiştiririm?

 1. Zaman tünelinize gidin ve profil resminizin üstüne gelin
 2. Resminizi düzenlemek için Profil Resmini Düzenle’ye tıklayın
 3. Aşağıdakilerden hangisini yapmak istediğinizi seçin:
  • Facebook’a yüklediğiniz bir fotoğrafı seçmek
  • Yeni bir fotoğraf çekmek
  • Bilgisayarınızdan bir fotoğraf yüklemek
  • Küçük resminizi düzenlemek
  • Mevcut fotoğrafınızı kaldırmak

Facebook’a yüklediğiniz tüm fotoğrafları profil resminiz olarak kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınızın yüklediği etiketlendiğiniz fotoğrafları kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz fotoğrafı bulmanız, fotoğrafın üzerine gelmeniz ve Seçenekler’i seçmeniz yeterlidir. Menüden Profil Resmi Yap’a tıklayın. Fotoğrafı kırpın ve yeni profil resminiz yapmayı tamamlamak için fotoğrafın altındaki Kırpmayı Bitir’e tıklayın. Not: Geçerli profil resminiz herkese açıktır.

Nasıl fotoğraf yüklerim ve albüm oluştururum?
Fotoğraf yüklemek için:

 1. Ana sayfanızın en üstündeki  Fotoğraf / Video Ekle’ye tıklayın.
 2. Fotoğraf Albümü Oluştur’u seçin.
 3. Yüklemek istediğiniz görüntü dosyalarını seçin. Tek seferde birden çok fotoğraf seçmek için, görüntü dosyalarına tıklarken PC’nizde Ctrl tuşunu veya Mac’inizde Command tuşunu basılı tutun.
 4. Dosyalarınız yüklenirken:Albümünüzün yüklenmesi için gereken tahmini kalan zamanı görmek için ilerleme çubuğuna bakın. Yükleme tamamlandıktan sonra, Fotoğraf Paylaş’a tıklayın.
  • Bir albüm adı ve açıklaması ekleyin
  • Albümünüzü görebilen kişileri seçmek için hedef kitle seçiciyi kullanın (Not: Kişileri etiketlerseniz, arkadaşları o kişilerin etiketlendiği resimleri görebilecektir)
  • Her birinin yüklenmesi bittikten sonra, o fotoğrafa açıklamalar, etiketler ve yerlerekleyin
Mevcut bir albüme nasıl daha fazla fotoğraf eklerim?
Daha önce oluşturduğunuz bir albüme bilgisayarınızdan şu şekilde daha fazla fotoğraf ekleyebilirsiniz.

 1. Fotoğraf eklemek istediğiniz albüme gidin
 2. Sağ üstteki Fotoğraf Ekle düğmesine tıklayın
 3. Yüklemek istediğiniz görüntü dosyalarını seçin. Tek seferde birden çok fotoğraf seçmek için, görüntü dosyalarına tıklarken PC’nizde Ctrl tuşunu veya Mac’inizde Command tuşunu basılı tutun.
 4. Dosyalarınız yüklenirken:
  • Bir albüm adı ve açıklaması ekleyin

Facebook Hareketli Profil Resmi Ekleme, Facebook Profil Resmi, Facebook Profil Resmi Beğendirme, Facebook Profil Resmi Büyütme, Facebook Profil Resmi Değiştirme, Facebook Profil Resmi Ekleme, Facebook Profil Resmi Gizleme, Facebook Profil Resmi Seçenekleri, Facebook Profil Resmi Silme, Facebook Profil Resmi Yapma, Facebook Profile Resim Koyma, Facebook Sayfasına Profil Resmi Koyma Ekleme

iPhone veya iPad uygulaması

 1. Haber Kaynağınızın üstündeki Fotoğraf düğmesine dokunun ve yüklemek istediğiniz fotoğrafları seçin
 2. Albüm simgesine  dokunup fotoğraflarınızı eklemek istediğiniz albümü seçin
 3. Sağ üst köşedeki Paylaş düğmesine dokunun

Android Yüklemek istediğiniz fotoğrafları seçin. Fotoğrafları paylaşmadan önce albüm simgesine dokunun: Fotoğraflarınızı daha önceden oluşturduğunuz bir albüme eklemek için albümü listeden seçin. Mobil tarayıcınızda m.facebook.com adresinden

 1.   simgesine (sol üst menü) dokunun
 2. Fotoğraflar’ı seçin
 3. Eklemek istediğiniz albüme dokunun veya yeni bir albüm oluşturmak için sağ üstteki simgesine dokunun
 4. Albüme fotoğraf eklemek için sağ üst köşedeki mavi artı işaretini kullanın
Kaç fotoğraf yükleyebilirim?
Albüm başına yaklaşık 1000 fotoğraf yükleyebilirsiniz.
Nasıl yüksek çözünürlüklü fotoğraflar yüklerim?
Daha kaliteli fotoğraflar için, albüm oluştururken Yüksek Kalite onay kutusunu işaretleyin.
Arkadaşımın zaman tünelinde nasıl fotoğraf paylaşabilirim?
 1. Arkadaşınızın zaman tüneline gidin ve üst taraftaki  Fotoğraf’a tıklayın
 2. Bilgisayarınızdan bir dosya eklemek için Dosya Seç’e tıklayın
 3. Metin kutusuna isteğe bağlı bir açıklama ekleyin.
 4. Paylaş’a tıklayın
Profil resmimi nasıl ekler veya değiştiririm?
Profil resminiz insanların sizi Facebook’ta tanımasına yardımcı olur. Bir profil resmi eklemek veya geçerli profil resminizi değiştirmek için:

 1. Zaman tünelinize gidin ve profil resminizin üstüne gelin
 2. Resminizi düzenlemek için Profil Resmini Düzenle’ye tıklayın
 3. Aşağıdakilerden hangisini yapmak istediğinizi seçin:
  • Facebook’a yüklediğiniz bir fotoğrafı seçmek
  • Yeni bir fotoğraf çekmek
  • Bilgisayarınızdan bir fotoğraf yüklemek
  • Küçük resminizi düzenlemek
  • Mevcut fotoğrafınızı kaldırmak
Küçük profil resmimin kırpılma şeklini nasıl değiştirebilirim?
 1. Zaman tünelinize gidin ve profil resminizin üstüne gelin
 2. Resminizi düzenlemek için  simgesine tıklayın
 3. Küçük Resmi Düzenle’ye tıklayın ve kırpılacak kısmı ayarlamak için görüntüyü sürükleyin
Profil resmim olarak kullandığım resim için bir boyut sınırı var mı?
Evet. Profil resminiz en az 180 piksel genişliğinde olmalıdır. Resminizin bu koşula uyup uymadığından emin değilseniz, fotoğraf boyutlarını içeren fotoğraf özelliklerini görmek için resme sağ tıklayabilirsiniz (örn. 100×91 çok küçüktür). Fotoğrafın boyutlarını bulamıyorsanız, resmi yükleyip profil resminiz olarak atamaya çalışın. Görüntü çok küçükse aşağıdaki hata mesajını görürsünüz:

Fotoğraflarımı yükleyemiyorum.
Fotoğraf yüklemeyle ilgili sorun yaşadığınız için üzgünüz. Sorun giderme ipuçlarından bazıları şunlardır:

 • Adobe Flash’ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Bu çoğu zaman sorunu çözer. Öncelikle bilgisayarınızda varsa Adobe Flash’ın eski sürümlerini kaldırmalısınız. Sonra, Adobe Flash’ın en yeni sürümünü alın. Yükleme işlemi boyunca tüm internet tarayıcılarının kapalı olduğundan emin olun.
 • Fotoğrafların düzenlenmemiş sürümlerini kullanmayı deneyin. Fotoğrafların önceden başka yazılımlar kullanılarak düzenlenmesi, yanlış yüklenmelerine veya hiç yüklenememelerine neden olabilir.
 • Fotoğraf formatını kontrol edin. Sadece belirli türlerde görüntü formatlarını desteklediğimiz için .jpg, .bmp, .png, .gif ve .tiff dosyalarını kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • Fotoğrafın büyüklüğünü kontrol edin. Fotoğrafın 15MB’ı aşmamasını tavsiye ederiz.
 • Tarayıcınızı kontrol edin.Tarayıcınızın en yeni sürümünü ve Adobe Flash’ın en güncel sürümünü kullandığınızdan emin olun.
Albümümde “Fotoğraf Ekle” düğmesi görmüyorum. Nasıl fotoğraf eklerim?
Bu seçeneği görememenizin birkaç nedeni olabilir:

 1. Fotoğraf albümlerinde 1000 fotoğraf limiti vardır. 1000 fotoğraf limitine ulaştığınızdaDaha Fazla Fotoğraf Ekle seçeneği albümden kaybolur. Yeni bir albüm oluşturabilir veya yeni fotoğraflara yer açmak için albümdeki fotoğrafları başka bir albüme taşıyabilirsiniz.
 2. Bazı albümlere fotoğraf eklemenin farklı bir yöntemi vardır. Bazı fotoğraf albümü türleri otomatik olarak oluşturulur. Bu albümleri görüntülerken Fotoğraf Ekle düğmesi görmezsiniz:
  • Mobil Yüklemeler: Bu albüm eklediğiniz tüm mobil yüklemelerden oluşur. Bu albüme fotoğraf eklemek için, mobil cihazınızdan bir fotoğraf yükleyin.
  • Profil Resimleri: Bu albüm eklediğiniz tüm profil resimlerinden oluşur. Bu albüme fotoğraf eklemek için, profil resminizi değiştirin.
  • Zaman Tüneli Fotoğrafları: Bu albüm zaman tünelinize eklediğiniz tüm fotoğraflardan oluşur. Bu albüme fotoğraf eklemek için, ana sayfanızın veya zaman tünelinizin üstündeki  Fotoğraflar/Video Ekle bağlantısına tıklayın.Fotoğraf/Video Yükle seçeneğini seçin, sonra bilgisayarınızdan bir görüntü seçin ve paylaşın. Fotoğraf profilinizde ve Haber Kaynağı’nda görünür ve Zaman Tüneli Fotoğrafları albümünüze kaydedilir.
  • Kapak Fotoğrafları: Bu albüm eklediğiniz tüm kapak fotoğraflarından oluşur. Bu albüme fotoğraf eklemek için, kapak fotoğrafınızı değiştirin.
Fotoğraflar uygulamasını bulamıyorum.
Uygulamalar menüsünde Fotoğraflar uygulamasını göremiyorsanız, sayfanın en üstündeki arama kutusuna “Fotoğraflar” yazın ve çıkan bağlantıya tıklayın. Uygulamayı kullanırken, sayfanın altında uygulamayı yer işaretlerine ekleme seçeneğini göreceksiniz. Yer işaretlerinizin sırasını, Uygulamalar menüsünde sürükleyip bırakarak istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ayrıca bir uygulamanın ayarlarını istediğiniz zaman sayfanın en üstündeki Ayarlar açılır menüsünden “Uygulama Ayarları”nı seçerek değiştirebilirsiniz. Fcaebook Resmi Gizleme Facebook anasayfada üst menüde isminizin yanında “Ayarlar” bölümünün üzerine gelin. Burada “Hesap ayarları”, “Gizlilik ayarları” ve “Uygulama ayarları” adında üç seçenek çıkacak. “Gizlilik ayarları”na tıklayın. Açılacak sayfada “Profil”, “Ara”, “Haber Kaynağı”, “Duvar” ile “Uygulamalar” ayrı ayrı çıkar. Profilinizdekileri gizlemek için “Profil”e tıklayın. Gelen sayfada gizlilik ayarlarınızı ne kadar ayrıntılı biçimde yapabileceğinizi görebilirsiniz. Tüm bilgilerinizi gizleyebileceğiniz gibi, sadece bir kişiye özel gizlilik ayarı da yapabilirsiniz. Bunun için gizlemek istediğiniz yerin üzerine tıklayın. Bu bölümleri kimlerin göremeyeceğini “Ağımdakiler ve Arkadaşlarım”, “Arkadaşlarımın Arkadaşları”, “Sadece Arkadaşlarım” seçeneklerinden birine tıklayarak belirleyebilirsiniz. Eski profil fotoğraflarımı nasıl silerim?

Eski bir profil resmini silmek için:

 1. Geçerli profil resminize tıklayın
 2. Silmek istediğiniz fotoğrafı bulana kadar albümde ilerleyin
 3. Fotoğrafın altında Seçenekler’e tıklayın
 4. Açılır menüden Bu Fotoğrafı Sil’i seçin
 5. Onayla’ya tıklayın

Hareketlerinizi Görme Hareketler dökümünüz, bugünden geriye ilk güne kadar hareketlerinizin ve gönderilerinizin bir listesidir. Bir Sayfayı beğendiğinizde veya birisini arkadaş olarak eklediğinizde gerçekleşen bağlantıların yanı sıra, etiketlendiğiniz haber ve fotoğrafları da görürsünüz.

Aranan Sorunlar: Facebook Profil Resmi Seçenekleri,Facebook Profil Resmi Değiştirme,Facebook Profil Resmi,Facebook Profil Resmi Yapma,Facebook Profil Resmi Ekleme,Facebook Hareketli Profil Resmi Ekleme,Facebook Profile Resim Koyma,Facebook Sayfasına Profil Resmi Koyma Ekleme,Facebook Profil Resmi Beğendirme,Facebook Profil Resmi Gizleme,Facebook Profil Resmi Büyütme,Facebook Profil Resmi Silme

Yorumlar

Yorumlar
One thought on “Facebook Profil Resmi Seçenekleri

 1. Tuba kaya

  Facebook adımı 60 günden önce değiştirmek istiyorum.. yanlışlıkla deiştirdim düzeltmeme yardımcı olursanız çok sevinirim..

  View Comment
  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir