Facebook Otomatik Video Oynatma Sorunu Nasıl Kapatılır | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Facebook Otomatik Video Oynatma Sorunu Nasıl Kapatılır

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Facebook Otomatik Video Oynatma Sorunu Nasıl Kapatılır

Facebook video oynatma sorunu ile bazı kullanıcıları rahatsız ediyor yani video siz oynatmadan direk video gösteriliyor. Bu sorunun çözümü aşağıdaki ayarlar ile ulaşabilirsiniz.

Facebook hesabınızda bulunan sağ üst kısmında Ayarlar sekmesinde bulunan Videolar  kısmında Otomatik Video Oynatma bölümü açıksa kapalıya getirmesi yeterli.

Mobil kullanıcılar içinse durum birazcık daha can sıkıcı keza Facebook Otomatik Video uygulamasını tamamen kapatmaları söz konusu değil. Mobil kullanıcıların yapabilecekleri en iyi engelleme sadece Wi-Fi açıkken otomatik video oynatmayı seçebilmeleri.

Facebook açıkken, sol taraftaki bara basarak, buradan “Uygulama Ayarları” kısmına geldiğinizde, direk olarak karşınızda”Otomatik Videoları sadece Wi-Fi açıkken oynat” şekliden bir seçenek göreceksiniz. Ayrıca Apple kullanıcılarını da bilgilendirmekte fayda var.

Tıpkı Android kullanıcıları gibi onlar da işlemi sadece Wi-Fi açıkken çalışma modeline çevirebiliyorlar. Direk olarak “iOS Ayarlar” kısmından, “Facebook Ayarları” bölümüne geçip, buradan “Video” başlığına girdiğinizde, az önce belirttiğimiz sadece Wi-Fi açıkken oynat ibaresini göreceksiniz ve değişikliği buradan yapacaksınız. Kaynak: Chip

Facebook Otomatik Video Oynatma Sorunu Nasıl Kapatılır,Facebook Otomatik Video Açılma Sorunu,Facebook Otomatik Video Oynatma Açılma Sorunun Çözümü

Facebook Otomatik Video Oynatma Sorunu Nasıl Kapatılır

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir