Facebook Kişisel Bilgilerin Kullanılması | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Facebook Kişisel Bilgilerin Kullanılması

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Facebook kişisel bilgilerin kullanılması sonucu oluşan sorunlar.Facebook hesabınız ne kadar güvenli hangi önlemleri aldınız? Yapılan bazı paylaşımlar tuzak olduğunu biliyor musunuz? 

Facebook kullanıcılarının düşünmeden yaptığı bazı hatalar önemli sorunlara yol açabiliyor. Sosyal paylaşım sitelerinde yapılan kişisel paylaşımlar dolandırıcılık için kullanılabiliyor. Kullandığınız kişisel bilgiler gizlilik profili ile maskelenmesi önerilir yada her bilginizi paylaşmamanız önerilir. Adres, telefon numarası, konum bildirimi, kim neyiniz gibi bilgiler ve özel resimlerinizi paylaşırken daha dikkatli olmanız önerilir.

Çoğu kullanıcıdan duyduğum şikayetlerden biri özel resimlerin kullanılması yada kişinin adı ve kullandığı resimler ile fake bir hesap açıp dolandırıcılık yapılması. Bazı örnekler şu şekilde hattıma acil TL gönderir misin ya önem arz eden durum ile talep. Kredi kartı bilgilerinin istenmesi yada cep telefonunu kullanarak harcama yapılması (Mobil ödeme)…

Facebook güvenlik önerileri: Hesabınıza telefon doğrulaması eklemeniz, alternatif güvenlik önemleri alınması ve Facebook hesabınızda kullandığınız bilgi ve şifre kesinlikle e-posta hesabında kullanmamanız önerilir. Tanıdığınız kişilerden gelen teklif yada paylaşımları incelemeden emin olmadan paylaşmayınız yada tıklamamayınız.

Facebook Kişisel Bilgilerin Kullanılması,Facebook Kişisel Bilgiler,Güvenlik Sorunu,Güvenlik Önerileri

Yorumlar

Yorumlar

Reviews

  • Facebook Kişisel Bilgi Güvenliği Nasıl Sağlanır10
  • Facebook Hesabınız Ne Kadar Güvenli10
  • Facebook Paylaşımlar Ne Gibi Soruna Yol Açar10
  • Facebook Ne Kadar Güvenli Bir Site7
  • Facebook ile Gelen Dolandırıcılık Sorunları7
  • 8.8

    Score

    Facebook Kişisel Bilgilerin Kullanılması
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir