Emniyet Genel Müdürlüğü“Türk Polisi Siber Mücadele Bölümü”

Emniyet Genel Müdürlüğü “Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü” Virüsü Kaldırma

Sahte virüs programlarını ve virüsleri temizleme yöntemleri: 
Aşağıdaki adımları uyguladığınızda çözüme ulaşamadığınız’da  “f8 “ ile“Komut Sistemi ile Güvenli Mod” u seçip
 çıkan siyah ekrandaki bölüme“msconfig” yazıp enter dedikden sonra çıkan bölümlerde ”Sistem Geri Yüklemeyi” çalıştırıp sorunsuz tarihle ileri ve son eğer olmazsa siyah ekranatrans Emniyet Genel Müdürlüğü“Türk Polisi Siber Mücadele Bölümü”“Explorer.exe” yazıp enter çıkan bölümden denetim masasından kullanıcı hesaplarından yeni kullanıcı oluşturarak bilgisayarınızı yeni kullanıcı adı ile açınız yada sistem geri yükleme ve virüs taramasını çalıştırınız. 
(Malwarebytes) Sahte virüs programıdır kaldırmak için  f8 ile güvenli mod sonrasında sistem geri yükleme yapılabiliyordu şuan virüs üzerinde bu adımın önlemi alınaraktrans Emniyet Genel Müdürlüğü“Türk Polisi Siber Mücadele Bölümü” kısıtlanmış aşağıdaki resimlerde başka bir yöntemle kurtarma işlemi yapılabiliyor.  İlk önce internet bağlantısını kesiniz (modemi kapatabilirsiniz)  
bilgisayarınızı açar açmaz f8 tuşuna hızlı hızlı basıp çekiyoruz çıkan seçeneklerden güvenli mod  yada onar varsa ilk tercik onar>kullanıcı hesabını tuşluyoruz parola koymadıkdan direk giriştuşlanacak>dil seçilecek>sisteme geri yükleme seçilerek sistemimizi açıyoruz alternatif yöntem  f8 güvenli mod klavyenizden ctrl+alt+delete tuşlarına aynı anda basıp çıkan seçenekden (görev yöneticisi) aygıt yöneticisi  seçilerek dosya yeni görev(çalıştır) a  

 Temizleme Programı Tıklayınız.

Google Chrome için ”Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü” Kaldırma:

1- İlk olarak masaüstünüzde bulunan Google Chrome kısayoluna sağ tıklayarak özellikleri seçin.
2- Daha sonra açılan özellikler menüsü altından kısayol sekmesini seçerek, burada bulunan hedef bölümündeki dosya konumunu düzenlememiz gerekiyor.

 

goog Emniyet Genel Müdürlüğü“Türk Polisi Siber Mücadele Bölümü”

3- Hedef bölümünde “C:UsersMystrandelAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü ” şeklinde bir dosya konumuyla karşılaşacaksınız. Bu dosya konumunu ” C:UsersMystrandelAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe” şeklinde değiştirmelisiniz. Bir başka deyişle chrome.exe’den sonraki bölümü silmelisiniz.

(Not: Dosya konumunda yazan Mystrandel benim kullanıcı adım olduğu için burada bulunan dosya konumunu kopyalayıp yapıştırmamalısınız. Sizin o bölümde kendi kullanıcı adınız yazıyor olacaktır, bu nedenle o kısmı değiştirmeyiniz.)
4- Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra uygula butonuna tıklayarak özellikler sayfasını kapatabiliriz.  portalsepeti.com başarıyla kaldırdınız.

Not: Eğer bilgisayarınızın ana sayfası bu işlemi yaptığınız halde hala değişmiyorsa Homepage Remover adlı programı sitemizden indirerek öncelikle anasayfanızı işgal eden uygulamaları kaldırabilirsiniz ve daha sonra aynı adımları tekrar uygulayabilirsiniz.

guvenlimod Emniyet Genel Müdürlüğü“Türk Polisi Siber Mücadele Bölümü” 
sistemgeriyukleme Emniyet Genel Müdürlüğü“Türk Polisi Siber Mücadele Bölümü” 
Emniyet Genel Müdürlüğü “Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü” Virüsü Kaldırma 
 
Eset Online Virüs Taramasını Çalıştırdığınızda Tüm Kutucuklar İşaretli Olmalı !

sistem yeniden başladıkdan sonra başarılı uyarısı verdiği takdirde sorununuz çözülmüş olacak

eğer isterseniz aşağıda Malwarebytes yazılımını indirip tarama yapabilirsiniz!

Malwarebytes Anti-Malware                       Combofix indirmek için tıklayınız

indir Emniyet Genel Müdürlüğü“Türk Polisi Siber Mücadele Bölümü”                                        indir Emniyet Genel Müdürlüğü“Türk Polisi Siber Mücadele Bölümü”

Etiketler: , ,

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*