CyanogenMod Android Güvenlik Açığı Çözümü CM 10.1.2 | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

CyanogenMod Android Güvenlik Açığı Çözümü CM 10.1.2

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Android Güvenlik Açığı İçin Çözüm

CyanogenMod, CM 10.1.2 sürümün dağıtımına gün içerisinde başladı. Yeni yazılımlar kapsamında kimi gelişmeler sağlanırken, Sürüm’de en önemli yenilik ise geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Android platformundaki cihazların büyük bölümünü tehdit eden “Key Smart” adlı güvenlik açığına karşı alınan tedbir oldu.   

Bluebox güvenlik araştırmacıları tarafından keşfedilen yazılım, normal uygulamalar kötü amaçlı yazılım haline dönüştürerek kişisel bilgilere ulaşıyordu. Söz konusu gelişmeden haberdar olan Google, Android ortaklarına bir güvenlik yaması dağıtırken, CyanogenMod ekibi ise kararlı sürümde sağladığı kodlamalarla Android sistemindeki bu açığın önüne geçiliyor.

Android tarafındaki en başarılı geliştirici ekiplerin başında gelen CyanogenMod’un yayınladığı son kararlı sürümler, Android 4.2.2 işletim sistemi üzerine inşa edilen en istikrarlı yazılımların başında geliyor. İlk aşamada 50 farklı cihaz için yayınlanan yazılımların tümüne buradan erişebilirsiniz.

Eğer telefonunuzda daha önce CyanogenMod ekibi tarafından hazırlanan bir yazılım kullanıyorsanız, güvenlik sorununun halledildiği CM 10.1.2 sürümünü mutlaka yüklemenizi öneririz. Ayarlar > Güncelleme sekmesinden gerekli olan dosyaları indirebilirsiniz. Kaynak:Andronova.net

Bir önceki yazımız olan Android cihazlar için destek hattı başlıklı makalemizde Android Destek Hattı, android güncelleme sorunu ve Android Market Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir