CryptoLocker Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir-CryptoLocker Virüsü Çözümü | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

CryptoLocker Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

CryptoLocker Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir

CryptoLocker son zamanlarda sık sık ortaya çıkan dolandırma amaçlı kullanılan virüslerden biri. Virüs önce bilgisayara bulaşıyor ardından bilgisayarlardaki önemli dosyaları tespit edip bunları şifreliyor. Şifrelenen dosyayı açmak için para talebi geliyor.

CryptoLocker Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir-CryptoLocker Virüsü Çözümü

CryptoLocker mail virüsü temizleme programı ve adımları: RogueKiller ve Emsisoft Anti Malware yada Malwarebytes. CryptoLocker virüsü temizlendikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp bir excell üzerine sağ tıklayıp özelliklerden önceki sürümleri seçip şifrelemeden önce ki yedek vardır birini seçip ve geri yükle ile işlem tamamlanır.Aynı işlem word, pdf ve resimler içinde uygulanabilir.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run “CryptoLocker”
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce “*CryptoLocker”
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run “CryptoLocker_<version_number>”
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce “*CryptoLocker_<version_number”

Yukarıdaki kayıtları regedit bölümünden silip programla tarama yapınız. İndirme: tamindir.com/cryptoprevent

Zararlı Yazılımın Yeniden Çalışmasını Engellenmek

Kayıt defterinde run (çalıştır) ın altında bilgisayarların her açılışında çalıştırılacak anahtarlar(key) bulunmaktadır. Cryptolocker zararlı yazılımı da kendisini buraya eklemektedir. Böylelikle her açılışta çalışmaktadır.

Zararlı yazılımın tekrardan çalışmasını engellemek için bu dosyayı bulup kaldırmak gerekmektedir. Bunun için “regedit -> HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run” ‘a girilmelidir. Sağ tarafta bulunan örnek amlbusat.exe silinmeli

CryptoLocker Nedir,CryptoLocker Virüsü Temizleme Kaldırma,CryptoLocker Dosya Şifrlendi

Virüslü şifreyi kaldırmak için 100 ila 300 dolar arası bir ücret talep ediliyor. İstenen tutarı MoneyPak para ödeme araçlarını ile yapıyorlar. CryptoLocker Virüs’ ün ilk yayıldığı ülke İngiltere; ardından ABD genelinde çok sayıda bilgisayara ulaştı.

Türkiye’de ise virüsle ilgili herhangi bir şikayet olmadı; Ancak CryptoLocker virüsü ülkemizde yayılabileceği aktarıldı.

Uyarı olarak internet üzerinden gelen bilmediğiniz link ve dosyayı açmamak. Çözüm olarak Malwarebytes yazılımı kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Android Cihazlarda Truva Atı Virüsü Saldırısı başlıklı makalemizde Andrea Lelli, Android Cihazlarda Truva Atı Virüsü Saldırısı ve Android Malware hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
2 thoughts on “CryptoLocker Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir

 1. Engin yılmaz

  Öncelikle geçmiş olsun. Cryptolocker virüsünü temizlemek için yardımcı oluyoruz :

  TTNET, TURKCELL, PTT veya KARGO e-posta tıkladığınızda bilgisayara virüs bulaştı ve ENCRYPTED dosyalarınıza erişemiyorsanız

  View Comment
  Reply
 2. Sercan Bilen

  CryptoWall 3.0

  Merhaba arkadaşlar son zamanların tanınan virüsü crypto locker çözülemiyordu ve ya çok yüksek meblalar ödenip dosyalarımızı alıyorduk yada maaleseki dosyalarımızdan vaz geçiyorduk. .CCC .VVV .ABC .AAA .ACX .ECC .EZZ .EXX .ZZZ .r gibi uzantıların tamamını çözebiliyoruz bunun için bize sadece 1 adet örnek dosya göndermeniz yeterlidir.

  İşlemler 2 – 12 saat arası sürmektedir. ….

  View Comment
  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir