Cep Telefonu ve Batarya Pil Kullanım Önerileri | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Cep Telefonu ve Batarya Pil Kullanım Önerileri

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Teknik Uzmanların Cep Telefonlarının İnsanlar Üzerindeki Etkisi ve Bilinçli Kullanım Önerileri

Cep telefonu ve batarya pil kullanım önerileri neler? Samsung, LG, Sony, Huawei, Discovery, telefonlarda bakım önerileri. Sıvı teması olan cihazlarda neler yapılmalı? Teknik uzman destek alma.

Aktarılan bilgiler Samsung ve diğer uzman yetkili servislerin ortak paylaştığı bilgiler olup, yapılan öneriler denenen yada alınan şikayetler sonucu oluşan bilgilerdir.

 • Cihazın bakımı ve dikkatli kullanımı Cihazınızı kuru tutun Nem ve sıvılar cihazınızdaki parçalara veya elektronik devrelere hasar verebilir.
 • Eğer cihazınız ıslanmışsa açmayın. Eğer cihazınız açıksa, kapatın ve pilini derhal çıkarın (eğer cihazınız kapanmazsa veya pili çıkaramazsanız, olduğu gibi bırakın). Ardından cihazı bir havlu ile kurulayın ve bir servis merkezine götürün.
 • Telefonda yada elektronik cihazda sıvı göstergesi bulunabilir. Cihazınızda oluşabilecek su hasarları, cihazınızın garanti kapsamı dışına çıkmasına sebep olabilir.
 • Cihazınızı çok sıcak veya çok soğuk alanlarda saklamayınız. Cihazın 5 °C ile 35 °C arasındaki sıcaklıklarda kullanılması önerilir. Cihazınızı yaz günü bir araç içi gibi çok sıcak yerlerde bulundurmayın. Aksi halde ekran arızalanabilir, cihaz zarar görebilir ya da pilin patlamasına sebep olabilir.
 • Cihazınızı uzun süre doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın (örneğin bir arabanın gösterge tablosunda). • Pili 0 °C ile 45 °C arasındaki sıcaklıklarda saklayın. Cihazınızı bozuk para, anahtar ve kolye gibi metal nesnelerle birlikte saklamayın • Cihazınız çizilebilir veya arızalanabilir.
 • Cihazınızı manyetik alanların yakınında saklamayınız. Manyetik alanlarla temas etmesi nedeniyle cihazınız bozulabilir veya pil boşalabilir. Kredi kartı, telefon kartı, banka cüzdanı ve geçiş kartı gibi manyetik şeritli kartlar, manyetik alanlardan ötürü zarar görebilir.
 • Cihaz aşırı ısınmışsa, cihazı veya uygulamaları bir süre kullanmayın Cildinizin aşırı ısınan bir cihaza uzun süreli maruz kalması, kızarma ve pigmentasyon gibi düşük dereceli yanma semptomlarına sebep olabilir.
 • Cihazınızı arka kapağı yerinde değilken kullanmayın Pil cihazdan düşerek hasara veya arızalanmaya sebep olabilir. Eğer cihazınızda bir kamera flaşı veya ışığı varsa, insanların ya da evcil hayvanların gözlerine yakın yerlerde kullanmayın Flaşın gözlere yaklaştırılarak kullanılması, geçici görme kaybına veya gözlerin zarar görmesine neden olabilir. Parlayan ışığa tutulduğunda dikkatli olun. Cihazınızı kullanırken, odada ışık bulundurun ve ekranı gözlerinize çok yakın tutmayın.
 • Uzun süre video izlediğinizde ya da Flaş tabanlı oyunları oynarken duraksama ya da kararma olabilir. Eğer herhangi bir rahatsızlık hissederseniz cihazı kullanmayı derhal bırakın. Eğer cihazı kullanırken felç ya da baygınlık gibi durumlar ile karşılaşırsanız, cihazı kullanmadan önce hekiminize danışınız.
 • Eğer kas spazmı, akıl karışması gibi rahatsızlıkları hissederseniz, cihazı kullanmayı derhal durdurun ve bir hekime danışın. • Göz yorgunluğunu önlemek için, cihazı kullanırken sık sık mola verin. Sürekli hareket sonucu yaralanma riskini azaltma Tuşlara basmak, dokunmatik ekranda parmağınızla çizim yapmak, oyun oynamak gibi işlemleri sürekli olarak yaptığınızda ellerinizde, boynunuzda, omuzlarınızda veya vücudunuzun diğer kısımlarında rahatsızlıklar hissedebilirsiniz.
 • Cihazınızı uzun süre kullandığınızda, cihazı rahat bir şekilde tutun, tuşlara hafifçe basın ve sık sık mola verin. Eğer bu tarz bir kullanım sırasında ya da sonrasında rahatsızlık hissederseniz, cihazı kullanmayı bırakın ve teknik servis ile iletişime geçiniz. Kulaklık kullanırken kulaklarınızı ve duyu organlarınızı koruyun. Yüksek sese aşırı maruz kalınması halinde işitme yeteneği zarar görebilir.
 • Yürürken yüksek sese aşırı maruz kalmak dikkatinizi dağıtabilir ve kaza yapmanıza neden olabilir. Kulaklıkları ses kaynağına takmadan önce sesi her zaman kısın ve yalnızca konuşmanızı veya müziği duymanıza yetecek minimum ses ayarını kullanın.
 • Kuru ortamlarda, kulaklıkta statik elektrik birikebilir. Kuru ortamlarda kulaklığı kullanmaktan kaçının veya kulaklığı cihaza bağlamadan önce statik elektriği deşarj etmek için metal bir cisme dokununuz. Araç sürerken ya da bisiklet kullanırken kulaklık kullanmayın. Aksi halde dikkatiniz dağılabilir ve bir kazaya sebep olabilir veya bölgenize bağlı olarak yasadışı olabilir. Cihazınızı yürürken veya hareket halinde kullanırken dikkatli olun. Kendinize veya başkalarına zarar vermekten kaçınmak için etrafınıza her zaman dikkat ediniz.
 • Kulaklık kablosunun kolunuza veya yakındaki cisimlere takılmadığından emin olun. Cihazınızı boyamayın ya da üstüne etiket yapıştırmayınız. Boya, hareketli parçaları tıkayabilir ve düzgün çalışmalarını önleyebilir. Cihazın boyasına veya metal parçalarına karşı alerjiniz varsa, derinizde kaşıntı, egzama veya kabartı oluşabilir.
 • Kırılmışsa veya çatlamışsa cihazı kullanmayın Kırık cam veya akrilik ellerinizi ya da yüzünüzü yaralayabilir. Cihazı onarım için Samsung Servis Merkezi’ne götürün. Mobil cihazları ve ekipmanı dikkatli bir şekilde takınız. Taşıtınıza taktığınız tüm mobil cihazların veya ilgili ekipmanın güvenli bir şekilde monte edildiğinden emin olun.
 • Doğru takılmayan kablosuz ekipman, hava yastığı hızla şiştiğinde ciddi yaralanmalara neden olabilir. Cihazınızı düşürmeyin veya cihazınızın darbe almasına neden olmayınız. Cihazınız hasar görebilir veya arızalanabilir. Eğilirse veya deforme olursa, cihazınız zarar görebilir ya da parçaları bozulabilir.
 • Pil ve şarj cihazında maksimum kullanım ömrü sağlayın. Cihazınızı bir haftadan daha uzun süre şarj etmeyin; fazla şarj etmek, pilin kullanım ömrünü kısaltabilir. Zamanla, kullanılmayan cihaz boşalır ve kullanılmadan önce yeniden şarj edilmeleri gerekir. Şarj cihazını kullanmadığınız zamanlarda güç kaynaklarından çıkarın. Pili yalnızca amaçlarına uygun olarak kullanın. Pilleri zaman içinde kullanmadan bırakmanız ömürlerini ve performanslarını düşürebilir. Aynı zamanda pillerin arızalanmasına veya patlamasına ya da bir yangına sebep olabilir.
 • Cihazınızdan ve pilden en uzun süre faydalanabilmek için bu kılavuzda verilen tüm talimatları izleyin. Uyarıları ve talimatları yerine getirmediğinizden dolayı hasar oluşması ya da kötü performans alınması üretici garantisi dışına çıkabilir. Cihazınız zaman içinde yıpranabilir. Bazı parçalar ve tamiratlar garanti süresinde garanti kapsamındadır, fakat onaylanmayan aksesuarların sebep olduğu hasarlar veya bozulmalar kapsama dahilinde değildir.
 • Pili sökmeyin veya delmeyin, aksi takdirde patlama olabilir ya da yangın çıkabilir. Pili çıkarmadan önce cihazı kapatın. Cihaz açıkken pili çıkarırsanız, cihazın arızalanmasına sebep olabilir. Cihazı temizlerken, aşağıdakileri göz önünde bulundurunuz.
 • Cihazınızı ve şarj cihazınızı havluyla ya da temizlik beziyle silin. Pilin uçlarını pamuk parçasıyla veya havluyla temizleyin. Kimyasal ya da deterjan kullanmayın. Aksi halde, cihazın dış kısmının rengi atabilir veya aşınabilir ya da elektrik çarpması veya yangına sebep olabilir. Cihazı kullanım amacı dışında herhangi bir amaç için kullanmayın Cihazınız arızalanabilir.
 • Cihazı toplu ortamlarda kullanırken başkalarını rahatsız etmekten kaçının Cihazınızın bakımını yalnızca yetkili elemanlara yaptırın Yetkili olmayan kişilerin cihazınıza bakım yapmaya çalışması sonucunda cihazınız zarar görebilir ve üretici garantisi geçersiz olur. SIM kartlarını, hafıza kartlarını veya kabloları dikkatli bir şekilde tutun.
 • Bir kart takarken veya bir kabloyu cihazınıza bağlarken, kartın takıldığından veya kablonun doğru tarafa takıldığından emin olun. • Cihaz bilgi aktarıyorken veya bilgiye erişiyorken kartı çıkarmayın; aksi takdirde veri kaybı olabilir ve/veya kart ya da cihaz zarar görebilir. Kartları güçlü şoklardan, statik elektrikten ve diğer cihazların yaydığı elektronik parazitten koruyun.
 • Kartın sarı renkli temas noktalarına veya uçlarına parmağınızla ya da metal nesnelerle dokunmayın. Kart kirlendiyse yumuşak bir bezle silin. Bir kartı takarken ya da kabloyu bağlarken yanlış veya düzgün olmayan şekilde takılması çok amaçlı jaka veya cihazın diğer parçalarına hasar verebilir.
Cep Telefonu ve Batarya Pil Kullanım Önerileri,Samsung,LG,Sony,Huawei,Discovery,Telefon Bakım Önerileri,Sıvı Teması Çözümü Neler Yapılmalı,Teknik Destek Alma

Cep Telefonu Kullanım ve Batarya Pil Bakım Önerileri Neler Cihazda Oluşacak Sorunlar için Öneriler

Yorumlar

Yorumlar

Reviews

 • Cep Telefonu Kullanım Önerileri Neler10
 • Cep Telefonda Batarya Pil Kullanım Önerileri10
 • Sıvı Teması Olan Cihazlarda Yapılması Gerekenler10
 • Telefonda Pil Verimliliği Nasıl Sağlanır Öneriler 9
 • Telefonda Garanti Şartlarını Etkileyen Faktörler9
 • 9.6

  Score

  Cep Telefonu Bakım ve Batarya Pil Kullanım Önerileri
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir