Android Telefonum Kilitlendi Para Cezası Viraüsü | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Android Telefonum Kilitlendi Para Cezası Virüsü

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Android cep telefonu ve tabletlerde yeni bir virüs görüntülendi. Cihazı kilitleyip fidye veya para cezası şeklinde Ukash ödeme sistemini kullanarak dolandırıcılık yapılıyor.

2013 Yılında Türkiye dahil çoğu ülkede başlatılan dolandırıcılık için yapılmış bazı virüsler bilgisayarı kullanımı engelleyip kişinin yapmış olduğu kanunsuz bir şey varmış gibi para cezası uyarısı ile Ukash denilen ödeme sistemiyle parayı almaya çalışan uluslararası şebeke büyük dolandırıcılığa damga vurmuşlardı.

Bu tarz virüsünün mobil Android cep telefonu ve tabletlerde yavaş yavaş yerini almaya başladı. Şuan için yurt dışında devam eden bu dolandırıcılık yöntemi bakalım Türkiye’de ulaşacak mı? 

Android işletim sistemi cep telefonlarında bulaşan bu virüsün Avrupa’ da alınan ekran görüntüsü aşağıda yer almaktadır. Her ne kadar da Avrupa’ da görülmüşse de aynı virüs Türkiye’ de de görülebilir. Girdiğiniz yabancı ve güvenli olmayan sitelerden bu tarz virüs veya bu virüs bulaşabilir.

Türk Polisi siber suç mücadele bölümü ve Jandarma genel komutanlığı virüsü cep telefonuma bulaştı ne yapmalıyım? Para cezası gerçek mi nedir? Temizleme kaldırma

Android tablet ve cep telefonlarında bu tarz virüslerden (Cryptolocker) korunmak için güncel bir virüs programı ve girilen sitelere dikkat edilmesi gerekiyor.

Öneri antivirüs uygulamaları. Dr.Web Anti-virus Ligh, 360 Security, Avast, Avira ve Eset kullanılabilir. En rahat kasmayan virüs uygulaması 360 Security sonra Dr.Web Anti-virus Ligh tercih edilebilir.

android cep telefonumda para cezası uyarısı var,telefonda polis ve jandarma para cezası nedir,emniyet genel müdürlüğü siber suçlarla mücadele,virüsü silmek temizleme programı uygulaması apk 2016

Bir önceki yazımız olan Android cihazlar için destek hattı başlıklı makalemizde Android Destek Hattı, android güncelleme sorunu ve Android Market Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir