Android Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Android Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Samsung Galaxy HTC Sony ve Diğer Android Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Android cep telefonlarda numara engelleme programı var mı cihaz içerisinden ayarlarından numara engelleme yapılır mı?Android telefonlar için numara engelleme uygulama programı indir yükle.

Android cep telefonlarında numara engelleme işlemleri için (Android 2.2 için) Ayarlar->Çağrı Ayarları->Blacklist(Settings -> Call settings -> Blacklist) bölümüne gelin.

Android Telefonda Call Blocker (Gelen Aramaları Engelleme)

Hiç bu kadar kolay olmamıştı gelen aramaları engelleme, kişi listenizi yedeklemek , arama ve sms geçmişinizi görmek bunların hepsine yapabilmek için size ücresiz ve türkçe sunulan Call Blocker indirmelisiniz.

Call Blocker Özellikleri;

 • Backlist(Engellemek istediğiniz kişileri tutttugunuz liste)
 • Sizi rahatsız eden kişileri backlist atıp her aramasında ona sms yolu ile mesaj yollayıp istediğinizi söylebilirsiniz.(Lütfen beni rahatsız etme!)
 • Rehberinizdeki kişi listenizi yedekleyebilirsiniz.
 • Yedekleme işleminizi call Blocker yapımcısı olan netqin sunucuları yapabilir bu sayede hiç bir şekilde rehberinizi kaybetmezsiniz.
 • Uygulamaya şifre koyabilirsiniz ve bunun yanında sahte hesap açıp istediğiniz kişiye verebilirsiniz( Sevgilisine yakalanmak istemeyenler için
 • Anaekranda Callblocker simgesini gizleyebilirsiniz .

Call Blocker Android numara engelleme programını indirebilirsiniz

Android Gizli Gelen Çağrıları Aramaları Engelleme

Avea aboneleri için gizli çağrıları engelleme:

Avea aboneleri hatlarını gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarından *253#’yi tuşlayıp arama tuşuna basmaları yeterli. Servisi iptal etmek ve gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için #253#’ü tuşlayıp arama tuşuna basmanız yeterli oluyor. Bu işlemler sadece bir kereye mahsus yapılıyor. Her arama için tekrar tekrar ayarlamak gerekmiyor. Bu işlemi isterseniz Avea Web İşlemleri menüsünden de yapabilirsiniz.

Turkcell aboneleri için gizli aramaları engelleme:

Turkcell aboneleri hatlarını gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarından *253#’yi tuşlayıp arama tuşuna basmaları yeterli. Servisi iptal etmek ve gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için #253#’ü tuşlayıp arama tuşuna basmanız yeterli oluyor. Bu işlemler sadece bir kereye mahsus yapılıyor. Her arama için tekrar tekrar ayarlamak gerekmiyor. Bu işlemi isterseniz Turkcell Online İşlem Merkezi’nden de yapabilirsiniz.

Vodafone aboneleri için özel gelen çağrıları engelleme:

Gizli numaralı çağrıları almamak için Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS üzerinden işlem yapabilirsiniz. Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için: GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046 yı arayabilirsiniz. Gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için: GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046’yı arayabilirsiniz.

 • Müşterilerimiz bu işlemi operatör üzerinden yapmak istemezse, kullanılan telefonun marka ve modeli öğrenilir.
 • Kullanılan telefonun işletim sistemine göre uygulama marketinden numara engelleme yazılımları tavsiye edilebilir.
 • Numara engelleme özelliği Samsung marka telefonların hemen hemen hepsinde mevcuttur. Samsung telefonlarda numara engellemek için aşağıdaki başlıklara tıklayın.

Samsung cep telefonu numara engelleme ve kaldırma.

Samsung’un Java Tabanlı İşletim Sistemlerini kullanan telefonlarında numara engellemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Cep telefonunuzda arama engelleme özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları takip edin ;

 • Ayarlar > Uygulama Ayarları > Arama > Tüm Aramalar > Otomatik Reddet > Reddetme Listesi ;
 • Eklemek istediğiniz numaraya başında +90 veya 05xx yazarak numarayı girin. Buradan engellemek istediğiniz numaraları girin veya kaldırın.
 • Diğer bir yöntem, arama kaydından veya rehberde numaranın üzerine gelip seçenekler tuşuna basarak reddetme listesine ekleyebilirsiniz. Arama kaydı ekranında, bazı modellerde seçenekler kısmı bulunmamaktadır, ekranın alt tarafında reddetme listesine ekle seçeneği bulunur.

Önemli!! Numarasını engellediğiniz kişi sizi aradığında ekranda arayan numara ve hemen altında reddedildi yazısı çıkar. Sonra cevapsız arama olarak ekranda görünür. Bunlar olurken telefonunuzun zil sesi çalmaz veya titremez. Ekranda cevapsız arama olarak görünmesi normaldir.

Bu çözüm B3210, B3310, B3410, B3410W, B5310, B5702, B5722, B7722, C3053, C3200, C3212, C3303K, C3510, C3530, C5130, C5212, C6112, D780, D880, HELLO KİTTY, J700, L700, L700i, L760, M3510, M5650, M7603, M8800, M8910, S3500, S3600, S3653, S3653W, S5233, S5233T, S5233w, S5350, S5503, S5510, S5550, S5603, S7350, S7350i, S7550, S8003, S8300, U600, U700, U800, U900 için geçerlidir.

Android Telefonda Numara Engelleme Nasıl Yapılır,android telefonlar için numara engelleme,numara engelleme,android tek numara engelleme,bir numarayı engelleme

2. Yöntem

Reddedilen listesine kişi eklemek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Arama kaydında bulunan numarayı engellemek için;

1)       Menuden ‘Arama kaydı’ na giriniz.

2)       Arama listesi üzerinde engelleyeceğiniz numarayı veya kişiyi belirleyiniz.

3)       Seçeneklere giriniz.

4)       Reddedilen listesine ekle demeniz yeterli olacaktır.

Arama kaydında bulunmayan bir numarayı engellemek için;

1)       Menuden Ayarlar’a giriniz.

2)       Sırasıyla Uygulama Ayarları > Arama > Tüm Aramalar > Otomatik Reddet Menüsü > Reddedilenler listesine giriniz.

3)       Ekle butonuna basınız.

4)       Kişiyi rehber üzerinden seçmeniz yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom Android internet Ayarları başlıklı makalemizde Ad Vodafone Live, android ve android apn hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
One thought on “Android Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır

 1. android numara engelleme

  Android cep telefonlarda Samsung Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S7 Edge, Galaxy J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7, Galaxy A1 A2 A3 A4 A5 A6 A7 A8 A9, Note 2, Note 3, Note 4, Note 5, Grand PrimeArama, HTC, LG G2 G3 G4 G5, Sony Xperia Z1 Z2 Z3 Z4 Z5 ve diğer marka modellerde numara engelleme SMS mesajları engelleme özelliği bulunmaktadır.

  Ama eski modellerin bazılarında bulunmamaktadır. Bunun içinde numara engelleme uygulaması kullanılabilir. Özel aramalar, özel numaralardan ve gizli numaralardan gelen aramaları engelleyebilirsiniz.

  Android numara engelleme programı: Calls Blacklist ve C.Blacklist – arama engelleme uygulamasını kullanabilirsiniz.

  View Comment
  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir