Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme | DESTEK HATTI
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme

Teknoloji Hattı 0888 233 7373 Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme,Android Telefon Rehberi Yedekleme,Android Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır,Android Telefon Rehber Yedeği Nasıl Alırım ve Geri Yüklerim

Bilindiği üzere telefona yeni bir rom yüklediğinizde ya da cihazı fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde telefon rehberi silinir. Dolayısıyla yeni bir rom yüklendiğinde rehberi geri yükleme, bütün rehberinizi tek tek geri yüklemenin zorluğunu dikkat’a alırsanız, önemli bir iştir.

Android telefonlarda rehberi yedekleme ve sonra da yeniden rehberi geri yükleme son derece kolay bir iş. Android sürümlerine göre küçük çaplı farklılıklar taşısa da genel hatları itibarıyla birbirine benzemektedir. Aşağıdaki rehber, Andorid Ics yüklü cihazlara göre tarif edilmiştir:

Rehber’i Harici Sd Karta Taşıma:

1.Telefonunuzun Ana Ekranındayka, rehbere girin.

2.Rehber Açıkten, sol alt köşeden seçeneklere dokunun aşağıdaki ekranla karşılacaşaksınız. Bu ekrandan İçe/Dışa Aktar seçeneğine girin.

4.İçe/Dışa Aktara girdiğinizde şöyle bir görüntüyle karşılacaksınız.

5.Sd Karta Çıkarı seçin. Karşınıza Bir onay ekranı çıkacak. onayladığınızda rehberiniz Haric sd kartınıza çıkarılacak.

Rehberi Geri Yükleme

Rehberi geri yüklemek için yukarıdaki 1,2,3 seçenekleri aynen uygulayın. Üçüncü ekranda bu kez, ” “SD Kartından al” kısmını seçmelisiniz. Bunu seçtiğinizde karşınıza çıkan ekrandan, rehberi geri yüklemek istediğiniz bölümü seçmenizi isteyecek. Burada “telefon” ve “google” hesabınız görünecek. Telefonu seçtiğinizde rehber telefona geri yüklenecektir.

Android Telefonda Rehberi Gmail ile Yedekleme

Android cihazlarda rehberiniz aynı kayıtlarla dolu ise; rehberinizi android cihazınızda

tanımlı olan gmail hesabınıza senkronize ediniz. Rehberinizi senkronize ettikten sonra,

bilgisayardan gmail hesabınıza giriş yapınız ve aşağıdaki yönergeleri uygulayınız.

Rehberinizi daha önce gmail adresinize senkronize etmediyseniz;

1) Android cihazınızın internete bağlı olduğundan emin olun.

2) Menü / Ayarlar / Hesaplar ve Senkronizasyon kısmından tanımlı olan gmail adresinizi seçiniz. Yoksa yeni bir gmail adresi oluşturup bu menüden ekleyebilirsiniz.

3) Üstte belirtilen menüden, gmail adresinizi seçtikten sonra Veri Senkronizasyon bölümünde “Kişiler” kısmının seçili olduğundan emin olunuz. Menü veya Seçenekler tuşuna basarak senkronizasyonu başlatın. Eğer daha önce bu işlem yapılmışsa vakit kaybetmeden direkt bilgisayardan gmail adresinize giriş yapın.

4) Gmail adresinize giriş yaptıktan sonra “Rehber” kısmına gelerek aşağıdaki işlemleri yapın ve Android cihazınızdan rehberinizi tekrar senkronize ediniz.

POSTA yazısının kenarındaki ok işaretine tıklayarak Rehber kısmına giriş yapabilirsiniz.Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme, Android Telefon Rehberi Yedekleme, Android Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır, Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme, Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme Asımları, Android Telefon Rehberi Nasıl Aktarırım, Android Telefon Rehberi Yedeklemeyi Nasıl AKtarırım, Android Telefon Rehberi Yedeklemeyi Nasıl Geri Yüklerim, Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme Nasık Yapılır,Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme,Android-Telefon-Rehberi-Yedekleme-ve-Geri-Yukleme-525.html,Android-Telefon-Rehberi-Yedekleme-ve-Geri-Yukleme-525

Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme, Android Telefon Rehberi Yedekleme, Android Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır, Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme, Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme Asımları, Android Telefon Rehberi Nasıl Aktarırım, Android Telefon Rehberi Yedeklemeyi Nasıl AKtarırım, Android Telefon Rehberi Yedeklemeyi Nasıl Geri Yüklerim, Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme Nasık Yapılır,Android Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme

Bir önceki yazımız olan Android Allshare DLNA Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde Android Allshare DLNA, Android Allshare DLNA Kullanımı ve Android Allshare DLNA Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu için Teknoloji Hattı 0888 233 7373 Arayarak Yardım Alabilirsiniz
 • serkan

  tesekkurler

  • http://www.teknolojirehberi.org/ teknolojihatti

   Yardımcı Olabildiysek Ne Mutlu Bize

 • osman

  merhaba, bilgi çok güzel fakat benim derdime çare olamadı malesef. Çünkü ben rehberimi telefondan gmail hesabıma yedekledim, daha doğrusu yedeklediğimi sandım çünkü telefon rehberimde kişilerin yanında gmail in ''g'' harfi vardı ve ben yedeklendiğini sandım ve telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm! ve şimdi sadece bir tane telefon numaram var rehberimde ne yapacağımı bilemiyorum! aklıma sistem geri yükleme geldi fakat bilgisayardaki gibi sistemin tarihini daha önceki bir tarihe yüklesek bir faydaası olur mu??

  • http://www.teknolojirehberi.org/ teknolojihatti

   Malesef Olmayacak.

 • ali

  tşkler samsung

 • Berat

  yaw arkadaş allah için ben bunu nasıl telefona kopyalıcam bana bi yardım edin allah için ki

 • Güven

  Merhaba bende nokia n73 var şimdi buradaki telefon rehberimdeki numaraları note 2 nasıl yükliyebilirim 600 tane numaram varda 😀

 • esra

  SD kartından alı tıklıyorum telefon,gmail ve birde bi arkadaşımın adı ve telfnu çıkıyor. bu saçma değil mi yani onu tklarsam rehberm ona mı gidicek anlamadm yardmcı olrsanz sevinirim.

 • ahmet

  çok tesekkurler cok acıklayıcı ve faydalı oldu tekrar tesekkurler

 • sdfsdf

  iphone u bu yüzden seviyorum

 • nurten

  süpersiniz

 • nur

  süper

 • burcu

  süper benim samsuns s 4 mü servise verdim yazılım yüklendi ve tüm hafıza kayboldu dışa aktar dediğimde hepsi geri geldi harikasınız teşekkür ederim

 • Bilal

  Yorumlarda ki '*' lar olmasa daha iyi olabilir.

 • Sencer

  süpersiniz :)