Android iPhone Gmail Senkronizasyon Nedir Nasıl Yapılır-Senkronizasyon | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Android iPhone Gmail Senkronizasyon Nedir Nasıl Yapılır

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Android iPhone Gmail Senkronizasyon Nedir Nasıl Yapılır

Android & iPhone Senkronizasyon: Hayatımızda akıllı cihazlar adeta vazgeçilmezimiz oldu.Hayatı kolaylaştırmanın yanında zorlaştırdı’ da yanlışlıkla sildiğimiz bilgilerimiz,çöken Android sistemi ve bilmediğimiz ayarların denenmesi ile oluşan veri kaybı.

Android iPhone Gmail Senkronizasyon Nedir Nasıl Yapılır,Android iPhone Gmail Senkronizasyon Ayarları,Android iPhone Gmail Senkronizasyon Hatası Sorunu Çözüm

Başta Android ve iOS olmak üzere, BlackBerry, Symbian ve benzeri mobil işletim sistemlerinin çoğu Gmail ile senkronizasyon yapılabiliyor.

Senkronizasyonu sorunsuz yaptığınızda takvimler, adres defteri, dokümanlar ve diğer verileriniz Google Gmail servisi ile rahatlıkla yedeklenip geri alınabiliyor.

Android ve iPhone telefonu internet’e bağlı olduğu takdirde yaptığınız tüm değişikler yedekleniyor. Telefonunuzdan her hangi bir şey silinirse bu sistemle geri alabiliyorsunuz.

Android telefonunuza kurulduğunda yada Android telefon aldığınızda ilk gelen seçeneklerden Gmail ayarları gelecektir isterseniz’ de ayarlar sekmesinde Hesaplar ve Senkronizasyon bölümünden de hesap ekleme ve kaldırma yapabilirsiniz.

Ayarları yaparkan Gmail adresi ve şifrenizi girmeniz yeterli. Gerisini işletim sistemi hallediyor. Ayarları değiştirmek içinse Ayarlar/Hesaplar ve Senkronizasyon bölümüne girmeniz yeterli.

Android iPhone Gmail Senkronizasyon Nedir Nasıl Yapılır

iOS iPhone & iPad Gmail Senkronizasyon

Apple, iOS’ta Gmail ayarlarını yapmak için iki seçenek bulunuyor: Birincisi Mail, Kişiler, Takvimler bölümüne gelip Gmail seçeneğini işaretleyerek bilgileri girmek. İkinci yöntem ise yine aynı bölümde Microsoft Exchange seçeneği üzerinden ayar yapmak.

İki seçenek arasında büyük bir fark bulunuyor: Doğrudan Gmail ayarlarını girdiğinizde adres defteriniz cep telefonuna gelmiyor.

Exchange yaptığınızda adres defteriniz de geliyor. Eğer telefonnumaralarınızı Gmail üzerinde tutuyorsanız önemli bir detay.

Gmail Senkronizasyon seçeneği gayet kolay. Kullanıcı adı ve şifre girerek kullanıma başlıyorsunuz. Exchange bölümünde bilmeniz gereken alan adı (domain) kısmını boş bırakmanız ama Sunucu kısmına m.google.com yazmak gerekiyor.

Android’de olduğu gibi iOS‘ta da Takvim, Kişiler ve E-postalar senkron yapılabiliyor. Neyi senkronizasyon yapılıp yapılmayacağını sizin belirleyebiliyorsunuz.

“Android iPhone Gmail Senkronizasyon Nedir Nasıl Yapılır “

Bir önceki yazımız olan Android Gmail Senkronizasyon Ayarları başlıklı makalemizde Android Gmail Çıkış Yapma, Android Gmail Hesabı Açma ve Android Gmail Hesabı Ekleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir