Android Cihazlarda Truva Atı Virüsü Saldırısı-Virüs Programı indir | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Android Cihazlarda Truva Atı Virüsü Saldırısı

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Android Cihazlarda Truva Atı Saldırısı

Son zamanlarda Android cihazlara özellikle telefonlara sızmayı amaçlayan virüsler ortaya çıkmaya başladı bu konuda küresel siber güvenlik şirketi Symantec’ in yazılım mühendisi Andrea Lelli, blog sayfasında paylaştığı yazısında, ‘Androrat’ tabanlı yeni ve gizli kötü amaçlı yazılımın ortaya çıktığının uyarısını yaptı.

Android Cihazlarda Truva Atı Virüsü Saldırısı-Android Virüs Programı indir

Android Cihazlarda Truva Atı Virüsü Saldırısı,Android Virüs Programı indir,Android Telefonlarda Truva Atı Virüsünü Temizleme Programı indir,Android Malware

Androrat, bir RAT olan Android işletim sistemiyle çalışan tüm cihazların bir virüsle hacker tarafından ele geçirilmesinde araç olarak kullanılıyor.

Lelli, açıklamasında korsanların RAT kodlarıyla en çok ABD ve Türkiye’ye sızıntılar yapmaya çalıştığını’ belirterek, bu virüs tehdidinin küresel alanda da arttığı uyarısını aktardı.

Web tabanlı yazılım geliştirme platformu GitHub’ da Kasım 2012’de yayımlanan Androrat, Android cihazlari çin hazırlanan açık kaynaklı bir RAT aracıdır. Android Uygulama Paketi APK  kapsamında sunulan bir uygulama olan Androrat, bir uygulamanın SMS atarak veya spesifik bir telefon numarasıyla arama yaparak aktif edilmesini sağlıyor.

Uygulamanın ulaştığı bilgiler, çağrı günlüğünü, bağlantı bilgileri, tüm SMS mesajlarına erişim sağlayabiliyor. Dahası, konuşma esnasında gerçek zamanlı takip yapabilme özelliği’ de var, telefonun kamerasıyla fotoğraf çekebiliyor, telefonun mikrofonundan ses verisi aktarılabiliyor. Kısaca çok tehlikeli bir Truva Atı saldırısı.

Bir önceki yazımız olan Android cihazlar için destek hattı başlıklı makalemizde Android Destek Hattı, android güncelleme sorunu ve Android Market Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir