Android 5.0 Lollipop ile Gelen Önemli Yenilikler Neler | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

Android 5.0 Lollipop ile Gelen Önemli Yenilikler Neler

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

Yeni Android 5.0 Lollipop ile Gelen Önemli Yenilikler 

Android 5.0 Lollipop sürüm güncellemesinin en iyi yenilikleri Neler? Android 5.0 özellikleri hız performans özelliği artıları neler? Cep telefonu ve tablete Android 5.0 farkı ne olacak? Android 5.0 Lollipop telefon performansını ve pil gücünü nasıl etkileyecek Yeni Android işletim sisteminden beklenenler.

Tap & Go: NFC ve Bluetooth kullanılarak eski telefonunuzda bulunan Google hesap ayarlarını, verileri ve uygulamaları yeni telefona aktarabiliyorsunuz.

Uyarıları kilit ekranında yönetme: Android 5.0’da kilit ekranında çift dokunarak ekranda beliren uygulamaya gidebilir yada uyarıları gizleyebilirsiniz.

Uygulama sabitleme güvenliği: Bu bölümde sadece istediğiniz uygulamalara erişime izin verebiliyorsunuz Ayarlar > Güvenlik bölümünden yapabilirsiniz.

Android uygulamalarınızı önceliği: İstedğiniz uygulamayı yeni Android 5.0 Lollipop güncellemesi ile engelleyebilir yada izin verebilirsiniz. Ayarlar > Ses ve uyarılar > Uygulama uyarıları.

Pil süresini kontrol etme: Cihazınızın pili bitmeden önce pil simgesine tıklayarak tahmini cihazın açık kalma süresini görebilirsiniz

Pilden tasarruf sağlama: Android 5.0 Lollipop, piliniz yüzde 15’e veya yüzde 5’e geldiğinde gerilediğinde pil tasarruf modu aktif olarak gereksiz işlevleri durduruyor.

Daha kullanışlı Chromecast : Android 5.0’de Chromecast cihaz ekranını örnek televizyona yansıtmak için Chromecast simgesine dokunmak yeterli.

Güvenilir cihaz algılama : NFC veya Bluetooth desteği ile telefonunuz yakında olduğunda telefon kilidi otomatik açmayı sağlayabiliyorsunuz. Ayarlar > Güvenlik > Akıllı kilit

Rahatsız edilmemek için ayarlar: Telefondan yapacağınız ayarlama ile istediğiniz saatlerde telefonda her hangi bir ses ve uyarı vermemesini sağlayabiliyorsunuz. Ayarlar > Sesler ve uyarılar >

Android 5.0 Lollipop ile Gelen Önemli Yenilikler Neler,Android 5.0 Özellikleri,Hız Performans Özelliği

Bir önceki yazımız olan Android cihazlar için destek hattı başlıklı makalemizde Android Destek Hattı, android güncelleme sorunu ve Android Market Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar

Reviews

  • Android 5.0 Lollipop Önemli Yenilikleri10
  • Android 5.0 Lollipop Gelen Özellikler10
  • Android 5.0 Lollipop Sürüm Güncellemesinin Artıları10
  • Android 5.0 Lollipop Telefon Performansını Nasıl Etkileyecek10
  • Android 5.0 Lollipop Batarya Pil Süresinde Yenilikler10
  • 10

    Score

    Android 5.0 Lollipop ile Android'de Yeni Gelişmeler Neler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir