Android Telefon Model Kilidi Nasıl Çözülür | HABERLERi

Android Telefon Model Kilidi Nasıl Çözülür

Konu ile ilgili 0888 233 7373 Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Android telefon ve tabletlerde ekran kilidinin unutulması veya birçok kez yanlış girilmesisonucunda sizden cihazınızın bağlı olduğu GMail hesabı ve şifresi sorulacaktır. Eğer bu bilgileri de hatırlamıyorsanız; yapmanız gereken Hard Reset veya Screen Lock Bypass Pro‘yu yüklemek.

Bu yazımızda; Android telefonunuzun PIN şifresini, ekran kilidi şifresini veGMail bilgilerini hatırlamayanlar ve unutlanlar için adım adım neler yapmanız gerektiğini veHard Reset işlemlerini adım adım detaylı bir şekilde anlatacağız…

Google Android işletim sistemi, bilgilerinizi korumak adına ekran kilidi yani ScreenLock uygulamasını kullanıcılara sunuyor. Tabi bazen küçük çocukların veya kullanıcıların koyduklarıekran kilidini unutma durumu yaşanabiliyor. Telefonunuzun ekran kilidini veya PIN şifreniziaçmak/kırmak için 2 yöntem bulunuyor.

1. Yöntem – Screen Lock Bypass

Eğer telefonunuzun ekran şifresini unuttu iseniz ve Android cihazınızın bağlı olduğu Google Play Store veya GMail hesabınızın bilgilerini biliyorsanız; öncelikle Google Play Store’da 4.20$’dan satılan ücretli Screen Lock ByPass Pro uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama; herhangi bir root gerektirmeden PIN şifresini ve ekran kilidini unutanların yardımına koşuyor.
Adımlar şu şekilde:

 • Telefonunuz şarja bağlı ise şarjdan çekin ve USB kablosu varsa çıkartın,
 • Ardından bilgisayarınızdan; Android Market yani Google Play Store’a giriş yapın(telefonunuzun bağlı olduğu ile),
 • Bilgisayarınızdan Google Play Store’a girdikten sonra Screen Lock Bypass Prouygulamasını satın alın ve cihazınıza, uzaktan yükleme özelliği sayesinde yükleyin,

 

 • Uygulamayı yükledikten sonra; telefonunuzu veya tabletinizi şarja takın ve bypass işlemini başlatın,
Galaxy HTC Sony Desen Kilidi Nasıl Çözülür

Galaxy HTC Sony Desen Kilidi Nasıl Çözülür

 • Ardından ise karşınıza çıkan ekrandan ‘Activate’ butonuna basarak ekran kilidini kontrol etmeyi aktif yapın.
Android Desen Kilidi Nasıl Çözülür

Android Desen Kilidi Nasıl Çözülür

 • Karşınıza çıkan ekrandan ‘Remove Lock Password’ yaparak telefonunuzun ekran kilidini başarılı bir şekilde kaldırabilir/açabilirsiniz.

Dediğimiz gibi yukarıdaki işlemler ekran kilit şifresini unutan fakat cihazının bağlı olduğu Market hesabını bilen kişiler için geçerlidir. Screen Lock Bypass uygulamasının Google Play Store’da yer alan ücretsiz sürümünü de deneyebilirsiniz.
Eğer ekran kilit şifrenizi ve cihazınızın bağlı olduğu Market/GMail hesabınızın da mail adresini ve şifresini bilmiyorsanız bu durumda Hard Reset yapmanız gerekiyor.
2. Yöntem – Hard Reset

Android cihazınızın ekran kilidini ve GMail hesabınızın bilgilerini unuttuğunuzda yapmanız gereken işlemdir.
Önemli Not: Hard Reset işlemi sonrası telefonunuzdaki tüm uygulamalar ve veriler silinecektir.
Aşağıdaki gibi sırasıyla ekran kilidini 5 kereden fazla yanlış girdiğinizde sizden Google hesabınızın bilgileri sorulacaktır. Eğer onu da hatıırlamıyorsanız Hard Reset adımlarını anlatmaya başlayalım:

 • Android telefonunuzu kapatın,
 • Ardından HOME (telefonunuzun ana ekranına dönmeye yarayan buton) ve POWER(Güç/Kapatma tuşu) tuşlarına aynı anda yaklaşık 30 saniye boyunca basılı tutun(ekranınızın ortasında üçgen içinde beliren ünlem işaretinden sonra gelen G1 logosunu görene kadar bırakmayın),
 • Şimdi ise aşağıdaki adımları sırayla izleyin:

1-) ALT + L : Ünlem işaretinden Menü’ye geçiş yapın
2-) ALT + S : Apply SD Cart Update (SD Kart güncellemesini onaylayın),
3-) ALT + W : Wipe data and Factory Reset (Verileri silin ve Fabrika ayarlarına dönmeye basın),
4-) HOME + BACK : Reboot Your Mobile (Telefonunuzu yeniden başlatın).

 • Hard Reset işleminiz tamamlanmıştır. Hard Reset işleminin ardından sizden tekrar Google hesabınız ile olmanız istenebilir. Bu yüzden lütfen ilerde unutmayacağınız şekilde tekrar telefonunuz için olun. Kaynak: Androidhaber.org

Bir önceki yazımız olan Android Flash Player Sorunu Nasıl Çözülür başlıklı makalemizde android flash player, Android Flash Player Çözümü ve android flash player sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu için Teknoloji Hattı 0888 233 7373 Arayarak Yardım Alabilirsiniz
 • ayşe özten

  telefoncular yapabiliyorlarmı aynısı bende oldu lütfen birşeyler söyleyin

 • brfm

  ayrıca sunuda belırtmelıyım tuş kılıdımı yanlış gırmedıgım halde kabul etmedı ve ben ısrarla denedım nedenını bılmıyorum gmaıl hesabımı kabul etmedı sanırım paket veri kullanma modum kapalı oldugu ıcın . yanı ben oyle dusunuyorum resetten once bu programı da denemek ıstıyorum acıl cevap veırsenız cok sevınırım. uzaktan nasıl baglantı kuracagım programı alıp kullanamazsam uzulurum:(

 • Bülent

  mrb benm vodafone 945 android işlemci telefonum var tuş kilidi desenli yanlız deseni unuttum hiç bi şekilde fabrika ayarlarına dönemiyorum lütfen yardım edinn..(ACİL)