4.5G Nedir Ne Zaman Çıkacak Hızı Nasıl Olacak | Müşteri Hizmetleri
teknoloji facebook android iphone destek hattı
Son Çıkan Güncel Yazılar

4.5G Nedir Ne Zaman Çıkacak Hızı Nasıl Olacak

facebook android iphone destek hatti
facebook android iphone destek hatti

BTK, 4G ihalesini iptal edip, 4,5G olarak değiştirdi. Yapılan alt yapı değişikliği ile 4,5G’ ye zorunlu geçiş başlatıldı.

4,5G ihalesi 26 Ağustos saat 10:30′ da BTK toplantı salonunda yapılacak. İhaleye Turkcell, Avea, Vodafone ve Netgsm 50 bin lira karşılığında şartnameyi kabul etti.

4G Telekomünikasyon’da dördüncü nesil kablosuz telefon teknolojisidir 4,5G içinde dörtle beş arasındaki nesil olarak kullanılacaktır. Yani 5G teknolojisi’de kullanılabilecek.

İhale 20 farklı frekans paketi ile yapılacaktır. 800, 900, 1800, 2100 ve 2600 MHz band aralıkları ile 20 frekans tutarı asgari KDV hariç 2,3 milyar avro olması bekleniyor.

Operatörlere verilecek yetkilendirme belgesinin geçerlilik süresi 30 Nisan 2029 olarak belirlendi. Yapılacak ihale ile isteyen 5G teknolojisini kullanıcılara sunabilecek.

4,5G hizmetinin başlangıç tarihi olarak 1 Nisan 2016 belirlendi. Alt yapı hizmeti 1 kilometrenin üzerindeki tüneller, otoyollar ve yüksek hızlı tren hatları için 3 yıl içinde 4,5G hizmeti verilebilecek.

Kobiler içinde Ar-Ge projeleri başlatabilecekler ama BTK tarafından istenildiğinde denetim yapılacaktır.

4.5G Nedir Ne Zaman Çıkacak Hızı Nasıl Olacak,4.5G Nedir,4,5G Nedir,4.5G Avea Turkcell Vodafone,İndirme Yükleme Hızı,4.5G Hız Testi,Hangi Tarihte Yılda

4,5G ile internet hızı 3G’ye göre yeni frekans hızları 5 kat daha fazla olacak. 4,5G hız testini mevcut operatör ve hız testi sitelerinden eski sorgulama yöntemleri ile sorgulayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorumlar
One thought on “4.5G Nedir Ne Zaman Çıkacak Hızı Nasıl Olacak

  1. Mustafa Kemal Erdem

    Sorunuzu şu şekilde bir örnekle cevaplamak isterim sorunsuz 8 Mbps internet hizmeti alırken 16 Mbps ADSL internet hizmeti almak istediniz ama altyapı veya modem bu hızı kaldırmıyorsa tam tersi hızınız düşer 8 Mbps hız dahi alamayabiliyorsunuz. Yani cihaz desteklemiyorsa bu hızı alamazsınız yada daha hızlı olmaz.

    View Comment
    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir